ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ایران، میزبان اولین دوره مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه

exhibition

ایران میزبان اولین دوره مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه در خرداد ماه شده است.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از خبرنگار کالا سودا، مجمع بین‌المللی آسیا و اقیانوسیه از۲۰ تا ۲۲ خرداد سال جاری همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹در تهران برگزار می‌شود.

پیشنهاد برگزاری این مجمع در اسفند ۹۷ به سازمان ملل ارائه شد و مورد تصویب قرار گرفت. این مجمع بزرگ‌ترین رویداد علمی پنج سال اخیر است. این رویداد بر اساس توافق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با کمیسیون اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل (اسکاپ) به‌صورت مشترک برگزار می‌شود.

با توافق‌های صورت گرفته با سازمان ملل متحد، در این مجمع ایران میزبان وزرای علم و فناوری ۶۳ کشور عضو اسکاپ مانند مالزی، ترکیه، سنگاپور، ژاپن وغیره و ۱۹ سازمان بین المللی خواهد بود. در همین خصوص بیش از ۷۹ دعوتنامه هم از طرف وزارت امور خارجه ایران و‌ هم از سوی سازمان ملل به وزرای علوم و فناوری کشورهای آسیا و اقیانوسیه ارسال شده است.

موضوع این مجمع «استارت آپ های فناوری برای توسعه پایدار» است وبرنامه‌های پیش‌بینی شده برای این مجمع این گونه است: « در ۲ روز زمان برگزاری این مجمع ۵ پنل تخصصی در مورد اهمیت و نقش سیاست‌های اتخاذ شده توسط دولت‌ها برای ارتقا وضعیت استارت‌آپ‌ها برگزار خواهد شد. از سوی دیگر برنامه‌هایی هم برای اعلام خط مشی دولت‌ها در مشارکت زنان، نقش پارک‌ها و مراکز رشد فناوری در اکوسیستم توسعه نوآوری، نقش ابزارهای مالی و سرمایه گذاری در توسعه سیستم نوآوری در این برنامه مورد توجه قرار خواهد گرفت. مرور نمونه‌های موفق سیاست‌های دولتی برای ارتقای سطح نوآوری هم از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این مجمع خواهد بود.»

گفتنی است این مجمع نمونه ای از اجلاس جامعه جهانی فناوری محسوب می شود که به ایده ایران برای کشورهای آسیا و اقیانوسیه مطرح شده و انتظار می رود نمایندگانی ازبرگزیدگان این مجمع راهی جامعه جهانی فناوری شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *