ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تعیین تکلیف طرح ترافیک خبرنگاری با پیامک

tarh-post_02-final

طرح ترافیک خبرنگاران از شنبه با ارسال پیامک تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از خبرنگار کالا سودا، دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری از ارسال سه مدل پیامک برای خبرنگاران متقاضی سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری از روز شنبه خبر داد.

فرهاد خوانساری گفت: اما از آنجایی که ممکن بود افراد نتوانند به دلیل تعطیلی ۴ روزه، اعتراضات خود را ثبت و بیان کنند، تصمیم گرفته شد، از روز شنبه ۱۸ خرداد پیامک برای دریافت کنندگان طرح ترافیک ارسال شود.

وی با بیان اینکه تا زمان ارسال پیامک به دارندگان طرح ترافیک ۹۷ خبرنگاری، این طرح همچنان معتبر است، افزود:پیش از این عنوان شد که ۱۸خردادماه، مهلت نهایی اعتبار طرح ۹۷ است اما فعلاً در ارتباط با زمان اتمام ترافیک ۹۷ تصمیم گرفته نشده است و تردد تا اطلاع ثانوی بلامانع است.

دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه‌ خبرنگاری از ارسال سه نوع پیامک برای خبرنگاران متقاضی دریافت سهمیه طرح ترافیک خبرداد و گفت: براین اساس در گروه اول به خبرنگارانی که مشمول دریافت طرح ترافیک شدند، پیامکی ارسال می‌شود تا نسبت به پرداخت بهای خدمات و شارژ حساب شهروندی خود اقدام کنند که در پی دریافت این پیامک تردد این افراد در محدوده با تخفیف ۹۰درصدی محاسبه خواهد شد.

وی با بیان اینکه گروه دوم دریافت کننده پیامک، خبرنگارانی هستند که مشمول طرح ترافیک شناخته شدند اما مدارک آنها ناقص بوده است. گفت: در پیامک ارسالی به این گروه تاکید خواهد شد که سهمیه آنها مشروط به تکمیل مدارک است و اگر در مهلت مقرر اطلاعات خود را تکمیل نکنند به آنها سهمیه داده نمی‌شود.

خوانساری با بیان اینکه مخاطب نوع سوم پیامک ارسالی، خبرنگارانی هستند که در سال ۹۷ سهمیه طرح ترافیک داشته‌اند اما در سال ۹۸ سهمیه به آنها تعلق نگرفته گفت: این افراد به محض دریافت پیامک دیگر در گروه سهمیه بگیران نیستند و تردد آنها با نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.

وی در واکنش به برخی انتقادات از نحوه توزیع سهمیه‌ها گفت: خبرنگاران می توانند اعتراضات خود را ثبت و مستندات خود را به دبیرخانه ارائه دهند و مطمئن باشید در صورت مشاهده تخلف از سوی رسانه‌ها، سهمیه فرد خاطی ابطال خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *