ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

حمله هکری جدید به فیس بوک/ اطلاعات ۲۹ میلیون کاربر سرقت شد

فیسبوک-زیما

مهاجمان سایبری اطلاعات ۲۹ میلیون حساب کاربری را در شبکه اجتماعی فیس بوک سرقت کردند. این کار با استفاده از یک برنامه خودکار صورت گرفته است.

به گزارش زیمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس از ای بی سی نیوز، برنامه خودکار یادشده بعد از هک کردن هر حساب کاربری به سراغ دوستان آن فرد رفته و با استفاده از آسیب پذیری های فیس بوک به حساب های این افراد نیز نفوذ می کرد.

فیس بوک می گوید افراد هک شده در کشورهای مختلفی زندگی میکنند و مشکل یادشده مربوط به یک یا دو کشور خاص نیست. حمله مذکور ابتدا در مقیاسی کوچک شروع شده، اما با توجه به گسترش آن از طریق شبکه دوستان ابعادی وسیع یافته است.

فیس بوک وب سایتی را راه اندازی کرده که افراد می توانند برای پی بردن به هک شدن یا نشدن به آن مراجعه کنند. نشانی این وب سایت https://www.facebook.com/help/securitynotice?ref=sec است.

این دومین رسوایی امنیتی برای فیس بوک در هفته های اخیر است. چندی قبل ۵۰ میلیون حساب کاربری دیگر هم در این شبکه اجتماعی هک شده بودند که برخی منابع معتقد بودند رقم واقعی آنها ۸۰ میلیون نفر است. فیس بوک می گوید برای افراد هک شده پیام‌هایی هم ارسال کرده تا اطلاعات فنی لازم را در اختیار آنها قرار دهد.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *