ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

درخشش ایران در جامعه جهانی فناوری اطلاعات

iranian-scientific-network

 ایران جایزه ویژه جامعه جهانی فناوری اطلاعات را کسب کرد.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از خبرنگار کالاسودا، اجلاس جامعه جهانی فناوری اطلاعات که در ژنو در حال برگزاری است، ایران را به عنوان برترین ایده در زمینه شبکه علمی شناسایی کرد.

در همین رابطه، در اجلاس WSIS 2019 (جامعه جهانی فناوری اطلاعات) ۶ کاندیدا حضور داشتند که برای پیشرفت قابل توجه «شبکه علمی ایران» برترین جایزه را ایران در اختیار گرفت.

تندیس و لوح تقدیر جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS-2019) در گروه علوم پایه E-Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی ایران، به معاونت امور بین‌الملل شعا اهدا شد.

از میان بیش از ۱۱۰۰ پروژه، از جمله شش پروژه معرفی‌شده جمهوری اسلامی ایران، در ۱۸ گروه از سراسر جهان که برای دریافت این جایزه در سال ۲۰۱۹ رقابت می‌کردند، در نهایت ۹۰ پروژه به مرحله دوم راه یافتند و در این میان شبکه علمی ایران به عنوان تنها پروژه ایرانی از میان پروژه‌ها و طرح‌های مرتبط با ICT با کسب بالاترین امتیاز موفق به دریافت جایزه E-Science این دوره WSIS شد.

طرح جامعه جهانی فناوری اطلاعات که توانست جایزه ویژه جامعه جهانی فناوری اطلاعات ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دهد، در سال ۹۵ طی توافق نامه ای بین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان طرف های دولتی و هلدینگ سیمرغ سامانه به عنوان طرف خصوصی منعقد شد.

این پروژه در طول ۲ سال به عنوان نخستین پروژه مشارکت دولتی – خصوصی (PPP)، شبکه ای جامع، جهت حمایت از نیازهای جوامع تحقیقی و آموزشی به عنوان زیرساخت سند بالاسری نقشه جامع علمی کشور، بین دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، مراکز آموزشی و درمانی، حوزه های علمیه، ایجاد کرد.

در نهایت این پروژه در سال ۹۷ به بهره وری رسید که طرح آن با جزئیات به منظور حضور در رقابت جامعه جهانی فناوری اطلاعات به ژنو سوئیس ارسال شد و شب گذشته توانست جایزه ویژه این اجلاس را به خود اختصاص دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *