ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

شکایت فیس بوک از شرکتی که فالوور فیک در اینستاگرام می فروخت

AFP_12Y854_20180322090555-kuBB-U461873559759GbE-992×558@LaVanguardia-Web

 کمپانی فیس بوک تصمیم گرفته تا با لایک های فیک در اینستاگرام مبارزه کند. در همین راستا این شبکه اجتماعی شکایتی را علیه یک شرکت نیوزیلندی به نام Social Media Series Limited و سه نفر از مدیران این شرکت ارائه کرده و اعلام کرده که این شرکت از کمپانی ها و وب سایتهای مختلفی مثل SocialEnvy.com، IGFamous.netو Likesocial.co برای فروش لایک، بازدید و فالوور فیک در اینستاگرام استفاده می کنند.

در متن این شکایت می خوانیم:«شرکتی که از آن شکایت شده (Social Media Series Limited)، با فعالیتهایش، در سرویسهای اینستاگرام دخالت کرده و می کنند و تجربه ای جعلی را برای کاربران اینستاگرام ایجاد کرده اند و در تلاش هستند تا به شیوه ای جعلی و برای منافع خودشان، کاربران اینستاگرام را تحت تاثیر قرار دهند.»

در این متن به این نکته اشاره شده که این کمپانی نیوزیلندی از جولای سال گذشته میلادی، بیش از ۹ میلیون دلار از فیس بوک و اینستاگرام درآمدزایی کرده.

طبق گزارش منتشره در اینسایدر، کمپانی فیس بوک اعلام کرده که در ماه های جولای و دسامبر ۲۰۱۸ نامه هایی برای مدیران این شرکت نیوزیلندی ارسال کرده و از آنها خواسته تا فعالیتهایشان را متوقف کنند.

بنابراین شکایت، کاربران اینستاگرام که به دنبال افزایش تعداد فالوورها، بازدیدها و لایکهایشان بودند، می توانستند با پرداخت مبالغی، به صورت اتوماتیک لایک هایی از صفحات وب سایت این شرکت نیوزیلندی دریافت کنند.

این لایک ها و فالوور فیک بلافاصله بعد از آنکه کاربر عکسی را در شبکه های اجتماعی قرار می داد، ظاهر می شدند. قیمت این کار بستگی به تعداد لایکهایی که کاربر می خواست، دارد ولی قیمت آن به طور هفتگی بین ۱۰ تا ۹۹ دلار بود.

شکایت های فیس بوک برای فروش فالوور فیک

البته این اولین شکایتی نیست که غول تکنولوژی دنیا علیه شرکتی برای فروش هوادارهای فیک در شبکه های اجتماعی ارائه می کند. در ماه مارس هم فیس بوک شکایتهایی را علیه ۴ کمپانی چینی ترتیب داد و اعلام کرد که این شرکت ها، اکانت، لایک و هواداران فیک در فیس بوک و اینستاگرام می فروشند.

پل گروال، معاون مشاور فیس بوک چندی پیش با انتشار مقاله ای در بلاگ این شبکه اجتماعی، اعلام کرد:«با این شکایت امیدواریم دوباره اعلام کنیم این سبک اقدامات متقلبانه، قابل تحمل نیست و با انرژی تمام از تمامیت پلفرممان حفاظت می کنیم.»

از سوی دیگر اینستاگرام هم در نوامبر سال گذشته هشدار داده بود که کاربرانی که برای خرید لایکهای فیک هزینه می پردازند را کنترل می کند.

در مطلبی که دراین شبکه اجتماعی دراین رابطه منتشر شده بود می خوانیم:« ما ابزارهایی برای درک اتوماتیک ساخته ایم که به ما کمک می کند تا اکانت هایی که از چنین سرویسهایی بهره می برند را شناسایی کرده و هرگونه فعالیت فیک را حذف خواهد کرد. این رفتارها برای جامعه ما بد است.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *