ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مشکلات نمایشگر گلکسی فولد

Samsung-Introduces-Galaxy-Fold-Phone

به گزارش زیما نیوز و به نقل از وب سایت Ars Technica، تعدادی از گوشی های سامسونگ Galaxy Fold که در اختیار فعالان حوزه رسانه و IT در جهان قرار گرفته است با مشکل صفحه نمایشگر مواجه شده اند.

این گوشی قرار است این ماه در بازار عرضه شود و تا قبل از آن نگرانی هایی درباره دوام این گوشی وجود داشت و حالا بعد از گذشت چند روز برخی از این گوشی ها که برای بررسی در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود با مشکلاتی مواجه شده اند.

اولین مشکل از طرف Dieter Bohn از وبسایت The Verge گزارش شد. به نظر می رسد که تکه ای باقیمانده آشغال در قسمت لولایی این گوشی گیر کرده که بعد از باز کزدن گوشی فشاری به صفحه آن وارد کرده که باعث سوختی پیکسل در قسمتی از صفحه آن شده است.

مشکل بعدی از طرف Steve Kovach از CNBC مطرح شده است که پس از کار کردن با گوشی، ناگهان یک طرف صفحه با مشکل سوختگی پیکسل مواجه شده است.

همچنین برخی از بررسی کنندگان به عمد لایه محافظتی که بر روی صفحه نمایشگر وجود دارد و بر روی بسیاری از گوشی ها استفاده می شود را جدا کرده اند ولی به نظر می آید این لایه فقط یک لایه محافظتی نبوده است.

Mark Gorman از طرف Bloomberg این طور بیان می کند که به نظر می رسید که می توان این لایه را از طرف گوشه چپ گوشی جدا کرد، بنابراین این کار را می کند و ابتدا طرف چپ صفحه نمایشگر از بین می رود و بعد از مدتی کل صفحه از بین می رود.

همچنین یوتیوبر Marques Brownlee با این تفکر که این یک لایه محافظتی است آن را جدا کرده و صفحه نمایش از کار افتاده است.

در حال حاضر هم اکنون نقطه عطفی در تهیه این نوع از صفحه نمایش ها می باشد و کمپانی سامسونگ اولین شرکتی است که آن را برای استفاده عموم عرضه می کند.

البته این گوشی در کنار گوشی galaxy S10 معرفی شد که کسی نتوانست به آن دست بزند، حال باید دید که این مشکل برای گوشی های ابتدایی است که در اختیار رسانه ها قرار گرفته یا گوشی هایی که برای عرضه در تاریخ ۲۶ آپریل تنها در عرض ۱ روز پیش فروش شده اند هم این مشکل وجود دارد که باعث می شود گزارش خرابی ها به مراتب بیشتر از این ها بشود.

البته سامسونگ بلافاصله جوابیه ای منتشر کرده است و بیان کرده:

گزارش شده است تعداد محدودی از گوشی های اولیه که در اختیار رسانه ها قرار گرفته مشکل صفحه نمایش داشته اند، ما این مورد را با جدیت بررسی خواهیم کرد.

همچنین برخی از بررسی کنندگان لایه محافظتی روی صفحه نمایش را جدا کرده اند که این لایه جزئی از ساختار صفحه نمایش گوشی می باشد که جداکردن یا اضافه کردن محافظ صفحه نمایش دیگر باعث آسیب رساندن به صفحه نمایش می شود.

ما مطمئن می شویم که این اطلاعات را به مشتریان خود گوشزد و آن ها را آگاه سازیم.

منبع :
Ars Technica

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *