ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

پست های ویدئویی اینستاگرام نرخ مشارکت دوبرابری دارند

Instagram

 اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که هر کدام از ما یک اکانت در آن داریم و در حال حاضر دارای حداکثر مشارکت در میان همه رسانه های اجتماعی است.

نرخ مشارکت بالا در ویدئوها

یک مطالعه نشان داده است که در پست های ویدئویی این شبکه کاربران دو برابر بیشتر از دیگر پست ها نرخ تعامل و مشارکت دارند. بر اساس آماری که توسط تیم Mention پس از مشاهده ۴۸ میلیون پست و از کاربران بالای ۳۰۰K  گرد آوری شده است نشان می دهد که فرمت های ویدئویی طرفدار بیشتری دارند و حدود ۸۰ درصد بیزینس ها و شرکت ها و اینفلوئنسرها از این ویدئوها برای بهره گیری از نرخ تعامل بیشتر بهره می برند. و از آن به عنوان مهم‌ ترین معیار در موفقیت صفحه می‌ نگرند.

پست‌های اینستاگرامی به صورت متوسط ۵۹۶۳ لایک دریافت کردند که تعداد این لایک‎ها تا حدود زیادی تحت تأثیر کاربران تأثیرگذار است. تعداد متوسط لایک‌ها، به ۱۰۰ نزدیک ‌تر است که نشان می‌ دهد ۵۰ درصد از کاربران، برای یک پست معمولی کمتر از ۱۰۰ لایک دریافت می‌ کنند.کامنت ویدئوهای اینستاگرام بیشتر بوده است

کامنت ویدئوهای اینستاگرام بیشتر بوده است

اما طبق گفته این تحقیقات، پست‌های ویدیویی بیشترین تعداد لایک را دریافت می‌ کنند و جالب است که هر سال به نرخ تعامل این ویدیوها افزوده می ‌شود. پست‌های اینستاگرامی به صورت  متوسط ۱۰۰٫۳۴ کامنت دریافت می‌ کنند اما پست‌های ویدیویی به صورت متوسط ۱۵۰ نظر دریافت می‌ کنند که این خود نشان دهنده رشد و تعامل بیشتر کاربران با ویدئو هاست. ویدیوهای ویروسی، جذابیت بیشتری برای دریافت نظرات کاربران را دارد.

نتایج معکوس استفاده از هشتگ ها در تعامل کاربران

همچنین جالب است بدانید که استفاده زیاد از هشتگ نیز نتایج عکس دارد، به عنوان مثال پست هایی که تنها ۱ هشتگ دارند، نرخ تعامل بیشتری نسبت به پست های پر هشتگ دریافت کردند. بنابراین  لازم است بدانید که صرف استفاده از هشتگ های زیاد برای شما کاربر و تعامل نمی آورد. بنابراین بهتر است به جای کمیت، به فکر میزان مرتبط بودن هشتگ با عکس اصلی و محتوایمان باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *