ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

کارت گرافیکی که با تماشای ویدئوهای عادی دنیای سه بعدی خلق می کند

کارت گرافیک

یک شرکت فناوری موفق شد با افزودن هوش مصنوعی به کارت گرافیک تازه اش این امکان را فراهم کند که پس از دریافت فایل های ویدئویی، جهانی سه بعدی خلق کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هات هاردویر، شرکت ان ویدیا با افزودن هوش مصنوعی به کارت گرافیک تازه اش موسوم به تایتان آر تی ایکس به آن امکان داده تا پس از دریافت و بررسی فایل های ویدئویی جهانی سه بعدی بر مبنای این فایل ها خلق کند.

این فناوری باعث می شود تا کارت گرافیک مذکور بدون نیاز به دخالت انسان و به طور مستقل تصاویر سه بعدی واقعیت مجازی خلق کند و از این تصاویر می توان برای افزایش جذابیت بازی های ویدئویی استفاده کرد.

توانایی خودآموزی این کارت گرافیک باعث می شود تصاویر سه بعدی خلق شده توسط آن شباهت کاملی به تصاویر ویدئویی جهان واقعی داشته باشد. این شرکت دستاورد مذکور را ثمره ۲۵ سال کار و تلاش دانسته است.

با استفاده از این کارت گرافیک می توان دنیاهای تعاملی سه بعدی جذاب تری را خلق کرد و سرعت و دقت فرایند نیز افزایش می یابد. علاوه بر این هزینه استفاده از این خدمات نیز بیشتر است و علاوه بر دنیای بازی های رایانه ای می توان از این دستاورد در حوزه هایی مانند طراحی نرم افزارهای آموزشی، طراحی خودرو و غیره استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *