رویداد‌ها

آزمون احراز صلاحیت مشاوران اردیبهشت سال آینده برگزار می شود

امتیاز دهی

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، طبق مصوبه شورای مرکزی، کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور موظف است نسبت به اصلاح ساختار و تغییر سوالات آزمون مشاوران اقدام کند. صائبه سلوکی سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، با بیان این مطلب افزود: پیرو مصوبه شورای مرکزی آزمون احراز صلاحیت مشاوران اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود. در فرصت موجود نیز کمیسیون مشاوران با بهره گیری از ظرفیت صاحبنظران و کمیسیون های تخصصی مرتبط سازمان نظام صنفی رایانه ای در هر رسته سوالات آزمون مشاوران را به روز رسانی می کند.

 

سلوکی، به تشریح دلایل تصمیم شورای مرکزی در خصوص تغییر زمان برگزاری آزمون مشاوران پرداخت و گفت: کمیسیون مشاوران پس از بررسی بانک سوالات آزمون احراز صلاحیت به این نتیجه رسید که سوالات نیازمند بازنگری و به روزرسانی است. بنابراین تغییرات محتوایی و ساختاری، متناسب با نیاز بازار در بانک سوالات اعمال می شود تا آزمون مشاوران فراتر از یک سنجش آکادمیک باشد.

سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از بازبینی منابع آزمون مشاوران خبر داد و افزود: به طور طبیعی با به روزرسانی سوالات، منابع نیز به روز رسانی خواهند شد که هم در قالب کتاب و هم در قالب جزوه پیش بینی شده است. لیست منابع نیمه فروردین ماه به اطلاع عموم خواهد رسید تا متقاضیان فرصت کافی برای مطالعه داشته باشند.

 

او با اشاره به تاکید اعضای شورای مرکزی بر تعیین زمان مشخص برای برگزاری سالانه آزمون مشاوران، گفت: کمیسیون مشاوران به منظور افزایش کیفیت آزمون، پیشنهاد تغییر زمان برگزاری را مطرح کرد و با توجه به تجربه ای که تاکنون از برگزاری آزمون احراز صلاحیت مشاوران در فصل زمستان داشتیم، شورای مرکزی مصوب کرد از این پس این آزمون هر سال در اردیبهشت ماه برگزار شود.

 

سلوکی با اشاره به امکان برگزاری الکترونیکی آزمون مشاوران، گفت: ضمن بررسی شرایط توسط کمیسیون مشاوران در این دوره چند استان ابراز آمادگی کردند تا به صورت پایلوت آزمون مشاوران را الکترونیکی برگزار کنند. انتظار داریم این تجربه به تدریج به سراسر کشور تسری یابد.

 

آزمون مشاوران به صورت سالانه توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، در تمامی استان های کشور به منظور احراز صلاحیت اعضای مشاور پایه سه برگزار می شود. صلاحیت فردی که در این آزمون مورد تایید واقع شود، می تواند با قرارداد مشاور یا ناظر در پروژه های دولتی و خصوصی مشارکت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن