آموزش ارسال لوکیشن (location) در تلگرام

ارسال لوکیشن ( location ) در تلگرام قابلیت کاربردی برای کاربارن این نرم افزار شبکه اجتماعی به شمار می رود، این قابلیت در نرم افزار های بسیار دیگری مانند واتس آپ وجود دارد و شما می توانید از این ویژگی بهره مند شوید.

نرم افزار های شبکه های اجتماعی قابلیت ارسال لوکیشن را دارند که این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا محیطی که قصد دارید برای دیگران ارسال کنید یا برای خود ذخیره داشته باشید را ذخیره کرده و در صورت نیاز نیاز آن را مورد استفاده قرار دهید.

آموزش ارسال موقعیت جغرافیایی در تلگرام

قبل از ارسال موقعیت اجتماعی در نقشه گوگل باید GPS گوشی هوشمند خود را فعال کنید. این قابلیت در نوار ابزار بالایی گوشی های هوشمند با نام هایی مانند GPS، لوکیشن و… وجود دارد. در گام نخست باید این مورد را فعال کنید.

برای ارسال لوکیشن باید وارد بخش پیام های فردی که قصد دارید برای وی آدرس را ارسال کنید شوید.

گزینه Attach را انتخاب کنید. در این بخش قابلیت های مختلفی برای شما نمایش داده می شود و گزینه Location را انتخاب کنید.

آموزش ارسال موقعیت جغرافیایی در تلگرام

حال می توانید لوکیشن خود را انتخاب کنید. در این قسمت دو قابلیت در اختیار شما قرار داده می شود، گزینه اولی لوکیشن فعلی شما را در اختیارتان قرار می دهد و گزینه دیگر نیز لوکیشن زنده است که شما می توانید آن را برای دوستان خود ارسال کنید و زمانی که محیط شما نیز تغییر کند آن محیط برای دوستانتان نیز قابل مشاهده است. البته شما می توانید این بخش را شخصی سازی کنید و مشخص کنید که لوکیشن زنده برای چه مدت زمانی برای دوست شما فعال خواهد بود. شما در این بخش باید بین گزینه های ۱۵ دقیقه، ۱ ساعت و ۸ ساعت را انتخاب کنید.

زمانی که لوکیشن لایو را انتخاب می کنید، بالای صفحه پروفایل شخص مورد نظر بخشی ایجاد می شود که لوکیشن لایو را برای شما تا زمانی که فعال است نمایش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا