آنچه در کمپین یادگاری تو به زمین گذشت

کمپین درختکاری با ایده‌پردازی و سرمایه‌گذاری بخش موبایل سامسونگ در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت در اوایل پاییز امسال به راه افتاد که «یادگاری تو به زمین» نام گرفت. در این کمپین ۱۲۱ هزار اصله نهال در مساحتی به وسعت ۱۱۰ هکتار از زمین‌های جواهرده رامسر کاشته می‌شود.

زمان کمپین

واحد موبایل سامسونگ متعهد شد از مهرماه تا آذر ماه، به ازای هر یک از گوشی‌های پرچم‌دار که در ایران روشن شود، یک نهال در ارتفاعات جواهرده به هزینه کامل خودش بکارد. در اجرای این پروژه سعی بر آن بود که با دقت بر تمامی جزئیات اعم از انتخاب محل و گونه گیاهی به ترتیبی عمل شود که پروژه دارای پایداری کامل زیست‌محیطی باشد.

مکان برگزاری کمپین

منطقه جواهرده که یکی از نقاط گردشگری شهر رامسر است در فاصله ۲۵ کیلومتری این شهر قرار دارد. جنگل‌های این منطقه، از جمله جنگل‌های ارزشمند هیرکانی هستند که سابقه‌ای چندین میلیون ساله دارند. اهمیت جنگل‌های هیرکانی به اندازه‌ای‌ست که پرونده ثبت جهانی آن هم‌اکنون در یونسکو در حال بررسی است. درختانی که در این کمپین کاشته می‌شوند، همگی توسط سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری انتخاب شده‌اند تا قدمی باشند برای حفظ محیط‌زیست و فرهنگ‌سازی بهتر در جامعه.

هدف کمپین یادگاری تو به زمین

هدف اولیه از این کمپین نزدیک شدن به کاربران به عنوان بزرگترین عضو خانواده سامسونگ و آگاهی بخشی به این جامعه بزرگ از مردم است.

پیش بینی می‌شود کمپین «یادگاری تو به زمین» با همراهی خانواده سامسونگ بخشی از جنگل‌های تاریخی حوالی جواهرده، از توابع رامسر، را احیا کرده و در کنار توسعه و ترمیم بافت گیاهی شمال کشور قدم بزرگی در تعامل و فرهنگ‌سازی میان مشتریان سامسونگ و دفتر این شرکت کره‌ای در ایران برای حفظ میراث طبیعی ایران بردارد.

چرا هیرکانی، چرا جواهرده

در این چند سال میزان تخریب جنگل‌های هیرکانی بسیار بیشتر از احیا و نوسازی آن بوده است و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از همکاری شرکت‌ها در حفظ این میراث ملی‌ بسیار استقبال می‌کند. همچنین آشنایی مردم با منطقه جواهرده و حضور گردشگران در جنگل‌ها یکی دیگر از دلایل انتخاب جواهرده است، چراکه فرهنگ‌سازی بهتر در راستای حمایت از محیط زیست صورت می‌گیرد.

درختان کاشته شده در کمپین

ون، کاج سیاه، افرا شیردار، بلوط ایرانی، پیسه آ، گیلاس وحشی وگلابی وحشی از جمله درختانی هستند که در عرصه «یادگاری تو به زمین» در خاک جنگل‌های هیرکانی ریشه می‌دوانند.

تعهدات سامسونگ در مورد «کمپین یادگاری تو به زمین»

پس از اتمام درختکاری، سامسونگ متعهد است برای دو سال از این عرصه نگهداری کند، به عبارت دیگر سامسونگ طی‌ دوسال آتی آبیاری و واکاری نهال‌هایی که بر اثر شرایط محیطی‌ از بین رفته‌اند را برعهده دارد و پس از گذشت دو سال و زمانی که نهال‌ها به قدر کافی رشد کرده باشند، عرصه در اختیار سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری منطقه مازندران قرار می‌گیرد.

یک همکاری مناسب

کمپین «یادگاری تو به زمین» تمام شده است و سامسونگ الکترونیکس و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با کاشت ۱۲۱ هزار اصله نهال در عرصه ۱۱۰ هکتاری، این پروژه را به پایان رسانده‌اند. «یادگاری تو به زمین» تجربه موفقی از فعالیت یک شرکت الکترونیکی در زمینه محیط‌زیست است.

2 دیدگاه دربارهٔ «آنچه در کمپین یادگاری تو به زمین گذشت»

  1. کاج می کارن که جنگل های سالروز نابود کنن یه منطقه بوده که آب و هواش خوب هست اون هم می خوان خراب کنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا