ادغام دو بانک در بانک سپه

ادغام دو بانک در بانک سپه

به گزارش سیارنیوز و به نقل از برات نیوز، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد قرار است دو بانک در بانک سپه ادغام شوند. وی با اعلام نهایی شدن این تصمیم اذعان داشت به‌زودی هدف‌گذاری تورم منتشر خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از انتشار ” چارچوب هدف‌گذاری تورم” از سوی بانک مرکزی در روز سه‌شنبه خبرداد. او همچنین اعلام کرد هدف از انتشار چنین رویکردی، کاهش انحراف “نرخ تورم” از “نرخ تورم هدف‌گذاری شده” است. برای اینکه چنین انحرافی برطرف شود، بانک مرکزی موظف است نرخ سود سیاستی و یا دالان نرخ سود را تعدیل نموده و از طریق عملیات بازار باز، نرخ جاری و تاثیرگذار در بازار پول را تنظیم کند.

بیشتر بخوانید: بانک سامان قصد دارد املاک مازاد خود را از طریق مزایده بفروشد

قرار است پس از تأیید نهایی شورای عالی هماهنگی اقتصادی، تأمین کسری بودجه سال ۹۹، در کنار عرضه سهام شرکت‌های دولتی و اموال مازاد دولت، از طریق انتشار اوراق بدهی دولت در بازار پول و سرمایه انجام شود. به‌گفته خزانه‌داری کل کشور، عرضه این اوراق بدهی به‌زودی آغاز خواهد شد؛ از این طریق می‌توانیم شاهد تعمیق بیشتر بازار بدهی باشیم.

ادغام دو بانک در بانک سپه

در راستای ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح، ظرف ده روز آینده شاهد ادغام دو بانک “مهر اقتصاد” و “حکمت ایرانیان” با بانک سپه خواهیم بود. گفتنی‌ست سه بانک باقی‌مانده نیز به‌زودی ادغام خواهند شد. به‌نظر می‌رسد بانک مرکزی تصمیم دارد مسیر اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت بانک‎ها را با جدیت ادامه دهد.

طبق وعده‌های پیشین، نظام بانکی کشور آماده است تا اعطای تسهیلات ۵۰ هزار میلیارد تومانی با نرخ سود ۱۲ درصد را به مشاغل و کسب‌وکارهایی که به‌دلیل شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده‌اند، آغاز کند. توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی سامانه‌ای جهت جمع‌آوری اطلاعات مشاغل و واحدهای واجد شرایط دریافت این وام، ایجاد شده است که به‌محض دسترسی بانک‌ها به این سامانه، درخواست‌های ثبت شده سریعاً مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم جهت اعطای این وام ظرف یک هفته انجام خواهند شد.

 

اشتراک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا