از بازی کودکان تا مد و پوست

شرکت سامسونگ بعد از موفقیت آخرین برنامه سال گذشته خود، سه پروژه دیگر آزمایشگاه خلاقیت(C-Lab)  را در جریان نمایشگاه CES 2017 در اورکا پارک رونمایی کرد.

آزمایشگاه خلاقیت که در دسامبر ۲۰۱۲ ایجاد شد، یک کسب‌وکار تجاری جدید است که با هدف توسعه فرهنگ شراکت و تقویت ایده‌های نوآورانه کارمندان سامسونگ تاسیس شده. این برنامه از توسعه ایده‌ها در حوزه تجارت پشتیبانی می‌کند.

پروژه‌هایی که در CES 2017 رونمایی شده‌اند، عبارتند از Tag+ (یک ابزار الکترونیکی که قابلیت‌های مضاعفی به اسباب‌بازی کودکان اضافه می‌کند)، S-Skin (یک برنامه مراقبت پوست و تحلیل آن در خانه) و Lumini (یک ابزار قابل حمل که با بررسی پوست داخلی، مشکلات پوستی احتمالی را شناسایی و از آنها جلوگیری می‌کند).

Tag+

Tag+ یک وسیله دکمه‌ای است که کودکان می‌توانند به سادگی از آن استفاده کنند. این وسیله یک همراه دیجیتالی است که از طریق بلوتوث به اسباب‌بازی و برنامه گوشی هوشمند متصل شده و امکان تعامل نوآورانه‌ای را فراهم می‌کند. بسته به اینکه کودک روی دکمه کلیک کند، آن را برای مدت طولانی نگه دارد، تکان دهد یا به آن ضربه بزند، برنامه پاسخ متناسبی به آن داده و درهای جدیدی را برای تفریح کودک باز می‌کند. با استفاده از Tag+ کودک می‌تواند تجربه‌های مختلفی داشته باشد.

S-Skin

S-Skin یک برنامه مراقبت از پوست است که در هزینه و زمان مربوط به مراقبت‌های حرفه‌ای از پوست، صرفه‌جویی می‌کند. این برنامه دارای یک بسته سوزن ریز و یک وسیله قابل حمل است که پوست را تحلیل و از آن مراقبت می‌کند. این بسته سوزن‌های ریز می‌توانند به سادگی به عمق پوست نفوذ کرده و مواد مغذی را وارد پوست کرده و جذب آنها را بهتر کند. این وسیله می‌تواند هیدراسیون، سرخی و ملانین پوست را اندازه‌گیری کرده و با استفاده از نور LED مراقبت از پوست را ممکن کند. شرایط پوست در برنامه مربوطه ثبت می‌شود تا تغییرات به مرور زمان رهگیری شوند.

zimanews.ir

Lumini

Lumini یک ابزار قابل حمل است که مشکلات پوستی را پیش از رخداد، شناسایی می‌کند. بعد از گرفتن عکس با استفاده از Lumini، این ابزار اطلاعات را با الگوریتم خاص خود تحلیل کرده و اطلاعات را به یک برنامه در گوشی هوشمند می‌فرستد. این ابزار مشکلات پوستی زیر سطحی مانند لک، جوش، منافذ، چروکیدگی، سرخی و ترشحات را شناسایی می‌کند. Lumini همچنین محصولات پوستی را بر اساس تحلیل پیشنهاد داده و خدمات مشاوره از راه دور با یک متخصص پوست را فراهم می‌کند.

امسال، سامسونگ ایده‌های آزمایشگاه خلاقیت خود را در حوزه‌های مختلف در نمایشگاه‌های مهم معرفی می‌کند. ایده‌های کارمندان در نمایشگاه‌ها معرفی شده و ارزش تجاری هرکدام بر اساس واکنش عموم بررسی شده و به بهبود آن پروژه کمک می‌کند.

به جز آنچه گفته شد، در نمایشگاه CES 2017 پنج پروژه دیگر آزمایشگاه خلاقیت که بیشترین موفقیت را داشته‌اند عرضه شده‌اند.

MANGOSLAB: یک پرینتر کوچک است که یادداشت‌هایی از ابزارهای کوچک را روی Post-it و نه کاغذ، پرینت می‌کند. Jameasy: برنامه‌ای است که به کاربران در تمرین یک ساز آکوستیک از طریق مدول حسگرهای متصل به آن ساز، کمک می‌کند.

MOPIC: یک روکش گوشی هوشمند است که به مشاهده برنامه‌های سه بعدی بدون عینک کمک می‌کند.

Analogue Plus: یک ابزار هندزفری برای هدگیر است.

WELT: یک کمربند زیبا برای مراقبت‌های بهداشتی است.

در عین حال عملکرد پروژه‌های آزمایشگاه خلاقیت که تولیدات موفقی داشته‌اند، توجه بازار جهانی را به خود جلب می‌کنند. پرینتر هوشمند MANGOSLAB و کفش‌های هوشمند IOFIT تولید شده توسط Salted Venture و Nemonic در نمایشگاه CES 2017 جایزه بهترین خلاقیت را در بخش لوازم جانبی کامپیوتر و فناوری‌های پوشیدنی دریافت کردند. همچنین WELT یک کمربند هوشمند را با همکاری بخش مد C&T سامسونگ رونمایی کرده است که به همراه دیگر پروژه‌ها منتظر معرفی رسمی در نیمه اول سال ۲۰۱۷ هستند.

جایل لی، معاون مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری سامسونگ می‌گوید: «ایده‌هایی از حوزه‌های مختلف مد و کودکان تا زیبایی، براساس فنآوری‌های نوآورانه در حال تولید بوده و ما نیز به جستجوی خود برای یافتن ایده‌های بیشتر در حوزه‌های مختلف ادامه خواهیم داد.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا