ارز دیجیتالاقتصادرویداد‌هاکسب و کار

مقاومت مجلس در برابر ساماندهی ارزهای دیجیتال

امتیاز دهی

درحالی که کمیسیون اقتصادی مجلس بر بررسی و تصویب هرچه سریع‌تر قانون رمزارزها در مجلس تاکید دارد، اما ظاهرا مقاومت‌هایی در خصوص به نتیجه رسیدن این قانون در مجلس دیده می‌شود.

به گزارش سیار نیوز، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد:

با توجه به ضرورت نهایی شدن قانون رمزارزها در کشور، اما درهفته‌های اخیر دیده شده که گزارش های کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص رمزارزها بررسی نمی‌شود.

این درحالی است که مجلس طی چند ماه اخیر سعی داشته تا در خصوص قانونمند شدن حوزه رمزارزها و تسهیل در فعالیت این حوزه اقدامات موثری انجام دهد.

درهمین حال، تدوین قانون مدون در حوزه رمزارزها در سال جاری توسط نمایندگان کمیسیون اقتصادی مورد پیگیری است.

تذکر کمیسیون اقتصادی مجلس به عدم پیگیری قانون رمزارزها

محمدرضا پور ابراهیمی درادامه اظهار کرد:

در جلسه علنی امروز  یکشنبه (21شهریور) مجلس شورای اسلامی تذکری در خصوص گزارش‌های تخصصی کمیسیون اقتصادی اعلام شد. طبق قانون گزارش‌ها باید در صحن قرائت شود اما من دلیل عدم قرائت گزارش‌ کمیسیون اقتصادی در مورد موضوع مهم رمزارزها را متوجه نمی‌شوم.  قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس هر هفته به عقب می‌افتد لذا از رئیس و هیأت رئیسه مجلس درخواست رعایت این موضوع را دارم.

ضرورت اهتمام دولت در خصوص قانونمندسازی ارزهای دیجیتال در کشور

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد:

همچنین درخواست‌مان از دولت نیز این است که با توجه به ضرورت بازگشت به شرایط قبلی در فروش نفت، این مهم در حوزه رمزارزها، علیرغم وجود تحریم‌ها، نیازمند اهتمام دولت است. لذا از وزیر نفت و رئیس جمهور درخواست دارم به مسئله فروش نفت و کسب درآمدهای ارزی از این طریق توجه ویژه کنند.

در ادامه ، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت:

در رابطه با تبصره (1) ماده (45) آیین نامه داخلی مربوط به قرائت گزارش کمیسیون‌ها در صحن باید بگویم طبق تبصره (1) ماده (45)‌ قانون، کمیسیون‌ها می‌توانند اگر اصلاحاتی جزئی وجود دارد همراه با گزارش بیاورند. اما متأسفانه رسم شده طرحی را زمینه این تبصره می‌کنند و به صحن ارائه می‌دهند، در واقع می‌خواهند مسیر ارائه طرح‌ها و لوایح را دور بزنند که ما این روند را قبول نداریم.

به گفته قالیباف، اگر پیشنهادی می‌خواهد به همراه گزارش‌ها بیاید باید مسیر لوایح و طرح‌ها را طی کند.

رییس مجلس تاکید کرد: مسئله رمزارزها در دستور کار هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرار دارد و قرائت خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن