اینترنتتکنولوژی

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیسبوک لو رفته است

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیسبوک شامل شماره‌ی تلفن، آدرس ایمیل و… به‌تازگی لو رفته و روی اینترنت در دسترس قرار گرفته است.

به گفته‌ی محقق حوزه‌ی امنیت «الان گل» (Alon Gal)، اطلاعات 533 میلیون حساب کاربری یوتیوب افشا شده و Business Insider نیز این موضوع را تایید کرده و چنین توضیح داده است:

داده‌های افشا شده اطلاعات شخصی بیش از 53 میلیون کاربر فیسبوک از 106 کشور شامل بیش از 32 میلیون کاربر از ایالات متحده‌ی آمریکا، 11 میلیون از بریتانیا و 6 میلیون از هند را در بر می‌گیرند. این اطلاعات شامل شماره‌ی تلفن، آی‌دی فیسبوک، نام کامل، موقعیت مکان، تاریخ تولد و – در برخی موارد – آدرس ایمیل افراد می‌شوند.

این اطلاعات ظاهراً از همان دیتاستی است که به گزارش Motherboard در ماه ژانویه از طریق یک ربات تلگرامی به فروش گذاشته شده بود. با این حال، اکنون این اطلاعات به‌صورت رایگان در دسترس قرار گرفته است.

فیسبوک به Business Insider گفته که این اطلاعات لو رفته حاصل نقطه‌ی آسیب‌پذیری هستند که در سال 2019 رفع شد. این شرکت در ماه ژانویه هم چنین پاسخی را به Motherboard داده بود. فیسبوک به BleepingComputer چنین توضیح داده بود:

این‌ها داده‌های قدیمی هستند که پیش‌تر در سال 2019 گزارش شدند. ما مشکل را در آگوست 2019 پیدا و حل کردیم.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن