ایکس باکسکامپیوتر خانگی

به‌زودی حساب کاربری مایکروسافت برای تجربه‌ی بازی Minecraft الزامی خواهد شد

مایکروسافت در آینده‌ی نزدیک استفاده از حساب کاربری مایکروسافت برای تجربه‌ی بازی Minecraft و Minecraft: Dungeons را الزامی خواهد ساخت.

طی مطلبی در وب‌سایت رسمی بازی Minecraft اعلام شده که از اوایل 2021، برای تجربه‌ی این عنوان و Minecraft Dungeons داشتن حساب کاربری مایکروسافت الزامی خواهد شد و این حرکت نوعی «نقل مکان» برای استودیوی «موجانگ» (Mojang) برشمرده شده است. در این مطلب همچنین در این خصوص اشاره شده است که «وقتی در یک جایی بیش از حد رشد می‌کنید، به جای بعدی نقل مکان می‌کنید».

برای توضیح دقیق‌تر، باید گفت که این تغییر مختص به Minecraft Java Edition خواهد بود، نه Bedrock Edition. نسخه‌ی Java که در اصل به‌عنوان نسخه‌ی پی‌سی از آن یاد می‌شد، با حساب کاربری موجانگ قابل بازی بود درحالی که برای Bedrock که در واقع نسخه‌ی کنسولی و ویندوز استور بازی محسوب می‌شود، همان حساب مایکروسافت مورد استفاده قرار می‌گرفت. لازم به ذکر است که پس از این تغییر، همچنان مثل گذشته امکان کراس‌پلی بین این دو نسخه وجود نخواهد داشت.

از مزایای تجربه‌ی بازی Minecraft با حساب کاربری مایکروسافت، امنیت بیشتر برای حساب‌ها با فراهم شدن قابلیت تایید دو مرحله‌ای است و همچنین سیستم‌های کنترل والدین و مسدود کردن چت و دعوت‌نامه‌‌ی بهبود یافته را شاهد خواهیم بود که جزو نیازهای اساسی بازی‌های آنلاین بزرگی مثل Minecraft به شمار می‌روند. لازم به ذکر است که طی پروسه‌ی انتقال بازی از حساب موجانگ به حساب مایکروسافت، تمامی داده‌های شما همچنان حفظ خواهد شد.

الزام استفاده از حساب کاربری مایکروسافت برای تمامی بازی‌های استودیوی موجانگ خواهد بود و اگر از این قاعده پیروی نکنید، دسترسی خود به بازی‌هایتان را از دست خواهید داد. در واقع اگر بازی‌های خود را به حساب مایکروسافت انتقال ندهید، پس از چند ماه دیگر قابلیت ورود و اتصال نخواهید داشت و این بدین معنی است که از تجربه‌ی بازی‌ها هم محروم خواهید شد. در هر صورت این حرکتی است که باید توسط تمامی کاربران صورت بگیرد و سازندگان هم برای تشویق کاربران، به آن‌هایی که با حساب مایکروسافت شروع به تجربه‌ی بازی Minecraft کنند یک شنل ویژه ارائه خواهند داد.

عنوان عظیم Minecraft که با فروش 200 میلیون نسخه در سراسر جهان در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های ویدئویی تاریخ قرار دارد، هم‌اکنون در دسترس پی‌سی، پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن ویتا، ایکس‌باکس 360، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوئیچ، Wii U، نینتندو 3DS، اندروید و iOS قرار دارد.

نظر شما راجع به این حرکت استودیوی موجانگ برای بازی Minecraft چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن