الزام شرکت های رایانه ای به رعایت دستورالعمل اجرایی قانون مبارزه با پول شویی

تمام شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مطابق  دستورالعمل اجرایی “مبارزه با پول شویی در شرکتهای تجاری و موسسات غیرتجاری” ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، اصغر رضانژاد دبیر سازمان با اعلام این خبر گفت: به منظور مبارزه با پولشویی و جلوگیری از تامین مالی تروریسم، وزیران عضو کارگروه تصویب آئین نامه های مربوط به قانون مبارزه با پولشویی (مصوب دوم بهمن ماه سال ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی)، ” دستورالعمل اجرایی مبارزه با پولشویی در شرکتهای تجاری و موسسات غیرتجاری” را ابلاغ کرده اند که براساس آن تمام شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری از جمله شرکت های حوزه انفورماتیک نیز ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.

رضانژاد ادامه داد: مطابق الزام قانونی  ماده ۵ قانون مبارزه با پولشویی مصوب مجلس شورای اسلامی، تمام شرکت های رایانه ای نیز  مکلف به رعایت دستورالعمل اجرایی مبارزه با پول شویی در شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری هستند.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در این خصوص گفت: برهمین اساس شرکت ها موظفند ضمن مطالعه این دستورالعمل ،به منظور ارتباط با واحد اطلاعات مالی و اجرای برنامه های مبارزه با پول شویی، نماینده خود را در این زمینه به دبیرخانه شورای مبارزه با پولشویی  معرفی کنند.

به گفته رضانژاد، درصورتی که شرکت ها به صورت خاص نماینده خود را معرفی نکنند مطابق این دستورالعمل، عالی ترین مقام آن شرکت به عنوان نماینده در نظر گرفته خواهد شد.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به معرفی نماینده این سازمان به دبیرخانه شورای مبارزه با پولشویی  گفت: سازمان به عنوان بزرگ ترین تشکل مردم نهاد حوزه فناوری اطلاعات که به عنوان یک موسسه غیرتجاری فعال است، نماینده خود را به دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی معرفی کرده است.

رضانژاد با تاکید براینکه نمایندگان شرکت ها در دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی، آموزش های لازم را خواهند دید ادامه داد: شرکت های رایانه ای می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و معرفی نماینده خود به صورت مستقیم با شماره ۳۹۹۰۲۸۴۵  تماس بگیرند.

به گفته دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، عدم اطلاع از قانون رافع مسئولیت نیست و قطعا در صورتی که شرکت ها این دستورالعمل را رعایت نکنند حسب قانون با آنها برخورد خواهد شد.

فایل های مربوط به دستورالعمل اجرایی مبارزه با پول شویی در شرکتهای تجاری و موسسات غیرتجاری، نمونه فرم معرفی نامه و اسناد مربوط به دستورالعمل های قانون مبارزه با پولشویی به پیوست این خبر آمده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا