تکنولوژیموبایل

ال‌جی وعده‌ی پشتیبانی سه ساله از به‌روزرسانی‌های اندروید علی‌رغم خروج از بازار موبایل را می‌دهد

اگرچه ال‌جی رسماً بازار گوشی‌های هوشمند را ترک کرده است ولی همچنان به پشتیبانی از گوشی‌های خود برای مدتی قابل توجه متعهد است.

علی‌رغم اینکه ال‌جی به‌عنوان یکی از شرکت‌های نوآور در تولید گوشی‌های هوشمند به‌تازگی رسماً از خروج خود از بازار گوشی‌های هوشمند جهت تمرکز روی حوزه‌های سودآورتر و در حال رشد خبر داد، وعده داده است که به‌روزرسانی‌های آینده‌ی اندروید را روی بسیاری از گوشی‌های خود ارائه و طی سه سال آینده به پشتیبانی از کاربران ادامه خواهد داد. مدل ولوت، وینگ و سری گوشی‌های جی و وی از سال 2019 یا پس از آن باید سه به‌روزرسانی منتشر شده در سال جاری برای اندروید را دریافت کنند و دو به‌روزرسانی برای «مدل‌های مشخصی از 2020 نظیر LG Stylo و سری کی» منتشر خواهد شد.

به‌عنوان مثال، ولوت سال گذشته با اندروید 10 روانه‌ی بازار شد و حال اندروید 11 در راه آن است. و با توجه به گفته‌های ال‌جی، این گوشی اندروید 12 و 13 را نیز دریافت خواهد کرد البته اگر گوگل همچنان الگوی انتشار سالانه‌ی نسخه‌ی جدید اندروید را حفظ کند. ال‌اجی این امر را یک «تعهد سه ساله» و «تضمین به‌روزرسانی تا سه نسخه‌ی جدید سیستم عامل» معرفی کرده است که تعهدی راضی‌کننده و قابل توجه به حساب می‌آید.

چنین خبری از سوی ال‌جی جای تعجب دارد از آنجا که حتی زمانی که این شرکت همچنان در بازار موبایل بود انتظار نمی‌رفت که گوشی‌هایش این تعداد به‌روزرسانی دریافت کنند. این شرکت در سال 2018 یک «مرکز به‌روزرسانی نرم‌افزار» (Software Upgrade Center) اختصاصی را معرفی کرد اما تقریباً هیچ تغییری در وضعیت به‌روزرسانی‌ها ایجاد نکرد. حتی قرار نیست تا قبل از انتهای 2021 اندروید 11 روی اکثر گوشی‌های برتر آن در دسترس قرار بگیرد.

در عین حال لازم به ذکر است که اوایل هفته‌ی جاری در وب‌سایت کره‌ای ال‌جی تایید شد که اندروید 12 بر روی برخی از مدل‌های منتخب ارائه خواهد شد.

نظر شما راجع به تصمیم ال‌جی مبنی بر خروج از بازار گوشی‌های هوشمند چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن