تکنولوژیصوتی و تصویریلوازم خانگی

ال‌جی نمایشگر OLED قابل انعطاف 48 اینچی خود را در CES 2021 به نمایش می‌گذارد

ال‌جی اعلام کرده است که نمایشگر OLED قابل انعطاف جدید خود که 48 اینچ خواهد بود را برای اولین بار در رویداد CES 2021 به نمایش خواهد گذاشت.

ال‌جی در CES 2021 نمایشی از اولین نمایشگر OLED قابل انعطاف 48 اینچی جهان ارائه خواهد داد. این نمایشگر عمدتاً برای گیمینگ طراحی شده و هدف از خمیدگی آن، افزایش عمق تجربه‌ی بازی است. این شرکت می‌گوید که فناوری OLED آن این امکان را فراهم می‌کند که نمایشگر همچنان نازک باشد ولی همچنین با انحنای تا 1000 رونتگن خمیده و باز شود. این بدین معنی است که این نمایشگر می‌تواند تا شعاع 1000 میلی‌متر خم شود.

ایده‌ی کلی نمایشگر جدید ال‌جی این است که می‌تواند برای تماشای فیلم و تلویزیون به‌صورت تخت قرار بگیرد درحالی که چندین نفر می‌توانند از هر زاویه‌ای نمایشگر را مشاهده کنند و همچنین می‌تواند به‌صورت منحنی برای تجربه‌ی بازی استفاده شود که در این حالت، فقط یک نفر نقطه تمرکز است و تنها از یک زاویه قادر به مشاهده‌ی نمایشگر است.

رویداد CES 2021 که نمایشگر جدید ال‌جی در آن به نمایش گذاشته می‌شود، مثل سایر رویدادهای امسال به‌خاطر پاندمی کرونا به‌جای حضور هزاران شرکت، خبرنگار و تماشاچی، به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. علاوه بر این، این شرکت مجوعه‌ی تلویزیون‌های مینی-LED خود را نیز به نمایش خواهد گذاشت که باید بک‌لایتینگ دقیق‌تر با «سطح سیاهِ» بهبودیافته و روشنایی کلی افزایش یافته را ارائه دهند.

نمایشگر قابل انعطاف ال‌جی از قابلیتی تحت عنوان «صدای سینمایی اُلِد» (Cinematic Sound OLED یا به اختصار CSO) برخوردار است که به وسیله‌ی آن، خود نمایشگر جهت تولید صدا بدون استفاده از اسپیکرها، می‌لرزد. این شرکت می‌گوید که با چنین قابلیتی دیدن یک مکالمه روی صفحه نمایش حتی واقع‌گرایانه‌تر به نظر می‌رسد از آنجا که نمایشگر به نوعی تجربه‌ی شنیدن صدا از شخصیت‌های در حال گفت‌وگو را شبیه‌سازی می‌کند به‌جای اینکه صدا را صرفاً از طریق اسپیکرها منتقل کند.

دکتر «چانگ-هو او» (Chang-ho Oh)، معاون اجرایی و مدیر واحد تجارت تلویزیونِ شرکت «ال‌جی دیسپلی» (LG Display)، طی بیانیه‌ای چنین توضیح داده است:

نمایشگر CSO قابل انعطاف 48 اینچی ال‌جی برای گیمینگ بهینه‌سازی شده و استفاده از فناوری پیشرفته‌ای را که سطح جدیدی از عمق تجربه‌ی بازی‌ها را به دنبال دارد، به حداکثر می‌رساند. به عبارتی دیگر، بهترین محیط گیمینگ را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد.

نظر شما راجع به قابلیت‌های نمایشگر جدید ال‌جی چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن