ال‌جی نتایج مالی سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد

لوازم‌خانگی و محصولات تهویه ‌هوای ال‌جی به عنوان پیشروترین بخش‌های شرکت معرفی شدند؛ به غیر از فصلی چالش برانگیز برای موبایل، دیگر بخش‌ها سود و درآمدشان افزایش یافته است.

شرکت ال‌جی الکترونیکس سود سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ را به میزان ۱۲.۸۹ میلیارد دلار اعلام کرد. این میزان ۴ درصد بیشتر از همین بازه زمانی در سال گذشته است. بیشترین سهم این سود متعلق به بخش لوازم‌خانگی است که طبق گزارش‌ها میزان فروش آن ۱۲ درصد نسبت به سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است. سه بخش از چهار بخش اصلی شرکت ال‌جی سود بیشتری را نسبت به سال گذشته گزارش دادند. خارج از بخش چالش برانگیز موبایل، سود عملیاتی ۵۵۸.۲ میلیون دلاری  ۱۳.۶ نسبت به فصل پیش بیشتر بوده است.

بخش لوازم‌خانگی و محصولات تهویه ال‌جی، با درآمد ۴.۶۵ میلیارد دلار و سود عملیاتی ۴۱۲.۵ میلیون دلار بیشترین سهم را در سه‌ماهه دوم داشته است. در میان میزان فروش‌ این بخش در بازارهای مختلف، بازار کره با ۴۳ درصد رشد در بازه زمانی آوریل تا ژوئن در سال ۲۰۱۶ نقش پر رنگی داشته است. J.D. Power اعلام کرده است که « ال‌جی بیشتر از هر شرکت دیگری توانسته رضایت مخاطبان در حوزه لوازم آشپزخانه و شستشو را به دست بیاورد». این بخش تجاری انتظار دارد تا با عرضه یخچال InstaView  و لباسشویی TWINWash  میزان تقاضا در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا افزایش پیدا کرده و سود قابل توجهی نصیب شرکت کند.

بخش لوازم صوتی تصویری میزان سود عملیاتی را به میزان ۳۰۳.۸۰ میلیون دلار و درآمد را به میزان ۳.۷۵ میلیارد دلار ثبت کرده است. با وجود کاهش میزان تقاضا در جهان برای خرید تلویزیون، این میزان ۲ درصد بیشتر از سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ است. رشد بسیار خوب فروش تلویزیون‌های فوق‌پیشرفته مثل LG OLED و LG SUPER UHD با بهبود هزینه‌های تولید همراه بوده و باعث سود ۸.۱ درصدی شده است. انتظار می‌رود فروش تلویزیون‌های پیشرفته در سه‌ماهه سوم نیز با قدرت ادامه پیدا کند.

شرکت ارتباطات Mehdi.yahyayi@gmail.com با درآمد ۲.۳۹ میلیارد دلار و هزینه عملیاتی  ۱۱۷.۲۷ میلیون دلار فصل چالش برانگیزی را سپری کرد. این میزان به خاطر فروش کم‌تر از انتظار گوشی‌ پرچم‌دار و افزایش هزینه تولید، نسبت به همین بازه زمانی در سال پیش تقریبا بدون تغییر باقی مانده است. بازار آمریکای شمالی  به لطف گوشی‌های میان رده شرکت و با  ۱۳ درصد افزایش فروش نسبت به همین بازه زمانی در سال پیش همچنان به عنوان یک بازار قدرتمند برای ال‌جی محسوب می‌شود. انتظار می‌رود معرفی سری جدید Q و عرضه گوشی فوق‌پیشرفته در چند هفته آتی عملکرد شرکت را در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ تقویت کند.

بخش تجهیزات جانبی خودرو شرکت Mehdi.yahyayi@gmail.com رشد قدرتمند خود را با میزان فروش ۷۸۱.۷ میلیون دلار و رشد ۳۸ درصدی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته ادامه داده است. قسمت زیادی از این پیشرفت مربوط به بخش ارتباطات و قطعات جانبی خودروی برقی جدید Chevrolet Bolt در آمریکا است. سرمایه‌گذاری مداوم در حوزه‌های جدید کسب‌وکار مثل دستیار رانندگی پیشرفته (ADAS) باعث شده هزینه عملیاتی ۱۴.۵ میلیون دلاری در این فصل مالی در پی داشته باشد. این سرمایه‌گذاری‌ها در حال به نتیجه رسیدن است؛ ال‌جی به تازگی اولین همکاری خود با یک شرکت پیشروی آلمانی در زمینه دوربین ADAS را اعلام کرده است. با عرضه خودروی Chevrolet Bolt در آمریکای شمالی و رشد خودروهای الکتریکی در اروپا، انتظار می‌رود بازار وسایل جانبی الکتریکی هوشمند در نیمه دوم سال رشد زیادی داشته باشد.

توضیح نرخ ارز فصل دوم مالی سال ۲۰۱۷

نتایج درآمدی ممیزی نشده ال‌جی الکترونیکس بر اساس IFRS (گزارش استانداردهای مالی بین‌المللی) برای سه‌ماهه اول سال تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ است. مقادیر در وون کره جنوبی که به دلار آمریکا تبدیل شده‌اند با توجه به میانگین نرخ ارز در سه‌ماهه مربوطه و معادل ۱,۱۲۹,۰۵ وون به ازای هر دلار بوده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا