اپل استور برای بار اول کوچک می شود

اپل استور حدود ۵ درصد اپلیکیشن های خود را در سال ۲۰۱۷ از دست داد. این رقم از ۲.۲ میلیون در آغاز سال به ۲.۱ میلیون در پایان رسید، که نشان دهنده اولین بار است که کاهش یافته است. این ارقام توسط Appfigures منتشر شده است که اشاره کرده”این کاهش، نتیجه ی اجرای سختگیرانه ی دستورالعمل های بررسی اپل، و همچنین یک تغییر فنی است که بسیاری از برنامه های قدیمی را  که برای پشتیبانی از نسخه های ۶۴ بیتی بوده اند و به روز نشده اند را حذف نموده است”.

اپل در سال ۲۰۱۶ گفته بود که برنامه های قدیمی و رها شده ی App Store را پاک می کند و در سال ۲۰۱۷ می خواهد از برنامه های کلون و اسپم خلاص شود.

یکی دیگر از عوامل ذکر شده در این گزارش، توسعه دهندگان iOS بود که برای توسعه ی این برنامه ها آهسته عمل می کردند به طوری که در سال ۲۰۱۷، ۷۵۵۰۰۰ برنامه به بازار عرضه کردند که این افتی ۲۹ درصدی برای برنامه های اپل بود و این اولین افتی بود که از زمان عرضه اپ استور در سال ۲۰۰۸ اتفاق می افتاد.

در همین حال، Google Play با نرخی حدود ۳۰ درصد رشد کرد و تا پایان سال ۲۰۱۷ بیش از ۳.۶ میلیون برنامه را به فروش رساند. توسعه دهندگان اندرویدی بیش از ۱.۵ میلیون برنامه جدید را منتشر کرده اند که افزایش بیش از ۱۷ درصد از سال گذشته، بزرگترین پرش آنها از سال ۲۰۱۴ است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا