برترین اخباردستگاه‌هالوازم جانبی همراه

اپل استور برای بار اول کوچک می شود

امتیاز دهی

اپل استور حدود 5 درصد اپلیکیشن های خود را در سال 2017 از دست داد. این رقم از 2.2 میلیون در آغاز سال به 2.1 میلیون در پایان رسید، که نشان دهنده اولین بار است که کاهش یافته است. این ارقام توسط Appfigures منتشر شده است که اشاره کرده”این کاهش، نتیجه ی اجرای سختگیرانه ی دستورالعمل های بررسی اپل، و همچنین یک تغییر فنی است که بسیاری از برنامه های قدیمی را  که برای پشتیبانی از نسخه های 64 بیتی بوده اند و به روز نشده اند را حذف نموده است”.

اپل در سال 2016 گفته بود که برنامه های قدیمی و رها شده ی App Store را پاک می کند و در سال 2017 می خواهد از برنامه های کلون و اسپم خلاص شود.

یکی دیگر از عوامل ذکر شده در این گزارش، توسعه دهندگان iOS بود که برای توسعه ی این برنامه ها آهسته عمل می کردند به طوری که در سال 2017، 755000 برنامه به بازار عرضه کردند که این افتی 29 درصدی برای برنامه های اپل بود و این اولین افتی بود که از زمان عرضه اپ استور در سال 2008 اتفاق می افتاد.

در همین حال، Google Play با نرخی حدود 30 درصد رشد کرد و تا پایان سال 2017 بیش از 3.6 میلیون برنامه را به فروش رساند. توسعه دهندگان اندرویدی بیش از 1.5 میلیون برنامه جدید را منتشر کرده اند که افزایش بیش از 17 درصد از سال گذشته، بزرگترین پرش آنها از سال 2014 است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن