پی اس 4

اپیک گیمز پلی‌استیشن 5 را یک «شاهکار در طراحی» می‌داند

شرکت «اپیک گیمز» (Epic Games) که در گذشته هم از کنسول پلی‌استیشن 5 سخن گفته بود، این بار به تحسین طراحی این کنسول پرداخته است.

حال دیگر سونی و مایکروسافت هر دو از کنسول‌های نسل جدید خود رونمایی کرده‌اند و اشتیاق و انتظار برای آن‌ها روز به روز رو به افزایش است. جوانب مختلفی از هر دو کنسول مورد توجه قرار گرفته ولی این بار اپیک گیمز تماماً به تحسین پلی‌استیشن 5 پرداخته است. ظاهراً طراحی پلی‌استیشن 5 باعث شده است که این شرکت بخش‌هایی از موتور جدید خود یعنی Unreal Engine 5 را دوباره برنامه‌نویسی کند که این به نوبه‌ی خود تحسین بزرگی به شمار می‌رود اما علاوه بر این، اپیک گیمز این کنسول را یک «شاهکار» خوانده است.

«نیک پن‌واردن» (Nick Penwarden)، معاون مهندسی اپیک گیمز طی مصاحبه با مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن به تمجید از پلی‌استیشن 5 پرداخته و آن را انقلابی در زمینه‌ی حافظه‌ی داخلی و جهشی عظیم در بخش جلوه‌های بصری و عملکرد اجرایی دانسته است که در نهایت منجر به تجاربی نو می‌شود که پیش‌تر مشاهده نکرده‌ایم.

پلی‌استیشن 5 شاهکاری در طراحی سیستم است. نه‌تنها جهشی عظیم را در عملکرد و جلوه‌های بصری به دنبال دارد، بلکه همچنین در زمینه‌ی حافظه‌ی داخلی و فشرده‌سازی داده، انقلابی است و بازی­‌ها و تجارب نویی را فراهم می‌آورد.

این اولین باری نیست که عضو برجسته‌ای از اپیک گیمز به تحسین کنسول نسل جدید سونی می‌پردازد. مدیر عامل این شرکت پیش‌تر از درایو SSD این کنسول و چگونگی پیاده‌سازی آن تعریف و تمجید کرده بود که جزو نقاط برجسته‌ی این کنسول به حساب می‌آید که همواره مورد تاکید و توجه بوده است.

پلی‌استیشن 5 در دو مدل، یکی استاندارد و دارای دیسک درایور و دیگری مدل صرفاً دیجیتال، در تعطیلات 2020 به همراه رقیب خود ایکس‌باکس سریز ایکس روانه‌ی بازار خواهد شد. علی‌رغم نگرانی‌ها بابت تاحیر در عرضه یا کمبود واحدهای آن‌ها به‌خاطر پاندمی کرونا، سونی و مایکروسافت هر دو اعلام کرده‌اند که همه‌چیز طبق برنامه به پیش می‌رود و کنسول‌هایشان در زمان مقرر به عرضه خواهد رسید اگرچه احتمال به تعویق افتادن انتشار برخی از عناوین آن‌ها وجود دارد.

پلی‌استیشن 5 که اخیراً به‌طور کامل از آن رونمایی شد، از عناوین انحصاری متعددی بهره خواهد برد که برخی از آن‌ها فرست پارتی و برخی دیگر آثاری ترد پارتی هستند که برای مدت محدودی که به گفته‌ی خود سونی از چند ماه تا حتی چند سال را هم در بر می‌گیرد، در انحصار این کنسول قرار خواهند داشت. این شرکت همچنین این وعده‌ی بلندپروازانه را داده است که پلی‌استیشن 5 بزرگ‌ترین لاین‌آپ تاریخ برند پلی‌استیشن را با خود به همراه خواهد داشت.

نظر شما راجع به پلی‌استیشن 5 و قابلیت‌های آن چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن