تکنولوژی

ایلان ماسک چند سال قبل قصد فروش تسلا به اپل را داشت

چند سال قبل ایلان ماسک قصد فروش تسلا به اپل را داشته اما ظاهراً اپل حتی قرار ملاقاتی برای مذاکره در این باره را نپذیرفته است.

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که توسعه و تولید Model 3 برای تسلا بسیار چالش‌برانگیز بوده و مدیر عامل این شرکت یعنی ایلان ماسک آن‌طور که همواره در توئیتر گفته، دوره‌ی بسیار دشواری را گذرانده است.

حال به‌تازگی ماسک در توئیتر از دوره‌ی توسعه‌ی Model 3 که از آن به‌عنوان «تاریک‌ترین روزهای برنامه‌ی Model 3» یاد می‌کند، سخن گفته و این حقیقت را فاش کرده است که در آن زمان به مدیر عامل اپل یعنی تیم کوک مراجعه کرده تا پیشنهاد فروش تسلا را به وی مطرح کند، آن هم تنها با یک دهم ارزشی که اکنون این شرکت عظیم دارا است یا به عبارتی دیگر با قیمت 6 میلیارد دلار. نکته‌ی جالب اینجا است که تیم کوک حتی درخواست ماسک برای قرار ملاقات را نپذیرفته است.

البته بدون شک قضایای بیشتری پشت پرده در جریان بوده و صرفاً به همین سادگی نبوده است که تیم کوک درخواست ایلان ماسک برای قرار ملاقات را رد کند. از این رو جزئیات بیشتر از سوی طرف دیگر یعنی اپل می‌تواند دید بهتری نسبت به این موضوع به ما ارائه دهد.

ایلان ماسک این توئیت را به‌عنوان بخشی از بحث درباره‌ی تلاش دوباره‌ی اپل برای ساخت اتومبیل الکتریکی و خودران مخصوص خود طبق گزارشات، به انتشار رسانده است. گفته می‌شود که این اتومبیل اپل قرار است در سال 2025 روانه‌ی بازار شود و گونه‌ای از باتری‌های قابل شارژ تحت عنوان باتری‌های لیتیم آهن فسفات در آن به کار گرفته شده است.

در عین حال، تسلا هم‌اکنون مشغول ساخت کارخانه‌ی تولید سایبرتراک (Cybertruck) در آستین تگزاس و گیگافکتوری آلمانی خود و همچنین افزایش تولید اتومبیل Model Y در چین است. این شرکت همچنین به توسعه‌ی فناوری «خودرانی کامل» خود و فناوری‌های باتری نو می‌پردازد.

نظر شما راجع به گفته‌های مدیر عامل تسلا چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن