اینترنت اشیا در خدمت تلویزیون‌های سامسونگ

تاکنون تلویزیون، تنها وسیله‌ای برای مشاهده برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی محسوب می‌شد و درنتیجه فقط معیارهایی همچون کیفیت تصویر و ایجاد تجربه نمایش برتر مورد توجه بوده است. چندان تعجبی ندارد اگر بگوییم این ارزش‌های اساسی، به رغم ظهور تلویزیون‌های UHD و نیز تلویزیون هایی با رزولوشن ۸K  نیز همچنان پابرجاست؛ اما سامسونگ، به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تلویزیون در دنیا برای نهمین سال متوالی، روی یک موضوع بسیار هیجان‌انگیز و تأثیرگذار دست گذاشته است: اینترنتت اشیا و نسل آینده تلویزیون‌ها.

نقش جدید تلویزیون با اینترنت اشیا

چه کاری از تلویزیون‌های سامسونگ در آینده برمی‌آید؟ تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ می‌توانند تازه‌ترین اخبار روز، پیش‌بینی وضع هوا و البته گزارشی از ترافیک را نمایش دهند. همچنین کاربران می‌توانند کنترل باز و بسته کردن در و پنجره‌های منزل و حتی شرایط تهویه هوای محیط را نیز به وسیله تلویزیون‌های هوشمند در اختیار داشته باشند. همچنین،قابلیت اینترنت اشیا در تلویزیون های سامسونگ باعث می شود تا با تنظیم روشنایی محیط از طریق تلویزیون ، تماشای یک فیلم مستند درباره حیات وحش، به تجربه‌ای منحصربه‌فرد و هیجان‌انگیز برای کاربران بدل خواهد شد. علاوه بر این، تلویزیون‌های هوشمند به‌عنوان مرکزی برای کنترل دیگر دستگاه‌های خانه خواهند بود که می‌توانند آخرین وضعیت یخچال، ماشین لباسشویی و کولر را در نمایشگر خود گزارش دهند. تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ همچنین ابزار ارتباطی میان اعضای یک خانواده نیز محسوب می‌شوند. به این ترتیب که به کمک تلویزیون و سیستم صوتی نصب شده در سراسر خانه می‌توان تمامی اعضا را برای شام دعوت کرد؛ و در شب سیستم‌های صوتی و روشنایی توسط تلویزیون خاموش خواهند شد و دمای مناسب محیط برای خواب تنظیم می‌شود. این فقط بخشی از تلاش‌های سامسونگ برای تأثیر مثبت تلویزیون در زندگی روزمره است.

ارتقای تجربه نمایش

برای سامسونگ ارتقای تجربه نمایش، همیشه در اولویت است. سامسونگ با شرکت‌هایی از جمله آمازون، نت‌فلیکس، چیلی و ویالی در حال همکاری است تا سیستم UHD را گسترش دهد و آن را پربارتر کند. همچنین تلویزیون‌های SUHD سامسونگ، دارای قابلیت پخش تصاویر HDR  هستند که امکان پخش این تصاویر را با کنتراست بیشتر، رنگ‌های روشن‌تر، جزئیات سایه پیچیده‌تر و نورهایی (Highlights) واضح‌تر، فراهم می‌کنند. بنابراین کاربران می‌توانند از این کیفیت فوق‌العاده تصویر در تلویزیون‌های SUHD سامسونگ در اندازه های متنوع از ۴۸ تا ۸۸ اینچ، لذت ببرند./

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا