سرگرمی

بازی Final Fantasy 14 شاید بر روی گوگل استادیا منتشر نشود

به نظر می‌رسد که سازندگان بازی Final Fantasy 14 بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید ملاحظات فنی در خصوص گوگل استادیا دارند.

بازی Final Fantasy 14 در راه ایکس‌باکس وان است و حتی صحبت از پلتفرم‌های دیگر هم برای آن به میان آمده است. جال پلتفرم‌های آینده‌ی این عنوان ممکن است چه باشند؟ نینتندو سوئیچ و گوگل استادیا در گذشته مورد بحث اسکوئر اینکس بوده است و درحالی که این شرکت در خصوص نسخه‌ی سوئیچ صحبتی نمی‌کند، اعلام کرده است که حداقل در حال حاضر عرضه‌ی این عنوان روی استادیا به زحمت و منابعی که باید صرفش شود نمی‌ارزد.

«نائومی یوشیدا» (Naomi Yoshida) طی مصاحبه با Wccftech در این باره صحبت کرده است که چگونه افزودن یک لایه‌ی جدید از ارتباط سرورها برای یک پلتفرم استریمینگ مثل استادیا می‌تواند اوضاع را از لحاظ فنی برای یک عنوان MMORPG نظیر بازی Final Fantasy 14 پیچیده کند (اگرچه شاید در نگاه اول یک پلتفرم مبنی بر کلود مانند استادیا برای یک عنوان MMO ایده‌آل به نظر برسد).

ما مشغول آزمایش تکنولوژی کلود بوده‌ایم. آن‌ها سرورهای بازی مخصوص خود را دارند و به دو صورت انتقال داده صورت خواهد گرفت: یکی رندرینگ است و دیگری انتقال و ارتباط بین سرورهای بازی. بازی‌های دیگر یک خط ارتباط برای سرویس کلود دارند. این می‌تواند کار کردن با آن را پیچیده کند.

همچنین می‌بینیم که 5G بیرون آمده است اگرچه هنوز گسترده نیست. بدون آن برای بازیکنان بسیار سخت خواهد بود حتی اگر به کلود دسترسی داشته باشند. ما می‌خواهیم که موقعیت را در حال حاضر مشاهده کنیم و ببینیم که چگونه از آب درمی‌آید. این‌طور نیست که ما نخواهیم انجامش دهیم، ما می‌خواهیم که بیشتر ببینیم و بررسی کنیم.

با این وجود، همچنین واضح است که یوشیدا احتمال عرضه‌ی بازی Final Fantasy 14 را به‌طور کامل رد نمی‌کند و صرفاً معتقد است که زمان و ارزیابی بیشتری مورد نیاز است.

0
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن