ایکس باکس

بازی Halo 5 برای ایکس‌باکس سریز ایکس بهینه‌سازی نخواهد شد

بازی Halo 5 برای ایکس‌باکس سریز ایکس/ایکس‌باکس سریز اس بهینه‌سازی نمی‌شود ولی از رزولوشن بالاتر و بارگذاری‌ سریع‌تر بهره خواهد برد.

مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرد که Halo: The Master Chief Collection به‌صورت بهینه‌سازی شده با پشتیبانی از رزولوشن 4K روی سریز ایکس، نرخ فریم 120 بر ثانیه در هر دو بخش چندنفره و کمپین، حالت اسپلیت اسکرین بهبود یافته و موارد دیگر، در 17 نوامبر (27 آبان) بر روی ایکس‌باکس سریز ایکس و مدل دوم آن ایکس‌باکس سریز اس در دسترس قرار می‌گیرد. حال که این عنوان و سایر آثار فرست پارتی مایکروسافت به این صورت روی کنسول نسل جدید این شرکت منتشر می‌شوند، این سوال به وجود می‌آید که آیا بازی Halo 5 نیز از این قاعده پیروی خواهد کرد یا خیر.

استودیوی 343 Industries طی مطلبی در وب‌سایت رسمی Halo یعنی Halo Waypoint به این موضوع پرداخته است. این استودیو اظهار داشته است که اگرچه بازی Halo 5 به‌صورت مخصوص برای ایکس‌باکس سریز ایکس بهینه‌سازی نخو‌اهد شد، به لطف قابلیت‌های سیستم پشتیبانی از نسل قبل این کنسول نسل جدید، از مزایایی نظیر بارگذاری سریع‌تر و رزولوشن بالاتر برخوردار خواهد بود.

پس از اینکه بهبودهایی را که MCC روی ایکس‌باکس سریز ایکس/ایکس‌باکس سریز اس دریافت می‌کند اعلام کردیم، شاهد سوالاتی درباره‌ی اینکه بازی Halo 5 چگونه روی کنسول‌های جدید به اجرا در می‌آید بودیم. درحالی که Halo 5 مانند MCC بهینه‌سازی نمی‌شود، دارندگان کنسول‌های نسل جدید همچنان از بارگذاری سریع‌تر و رزولوشن بالاتر برخوردار خواهند شد. ما هیجان‌زده هستیم که با قدرت بیشتر، این عنوان را تجربه کنید.

علاوه بر این‌ها، به لطف قابلیت مخصوص خود ایکس‌باکس سریز ایکس، Halo 5 از HDR روی این کنسول بهره‌مند خواهد شد که جذابیت جلوه‌های آن را دوچندان می‌سازد.

بازی Halo 5 هم‌اکنون به‌صورت انحصاری در دسترس ایکس‌باکس وان قرار دارد و همچنین لازم به ذکر است که ایکس‌باکس سریز ایکس و مدل دومِ ارزان‌تر آن ایکس‌باکس سریز اس به ترتیب با قیمت 500 و 300 دلار در تاریخ 10 نوامبر 2020 (20 آبان 1399) روانه‌ی بازار خواهند شد. در آخر از اینجا می‌توانید لاین‌آپ بازی‌های بهینه‌سازی شده‌ی موجود در زمان عرضه‌ی سریز ایکس را مشاهده کنید.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن