سرگرمیموبایل

بازی Mario Kart Tour شروع فوق‌العاده‌ای را داشته است

بازی Mario Kart Tour هفته‌ی افتتاحیه‌ی فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده است که در بین تمامی عناوین موبایلی نینتندو بی‌نظیر است.

بازی Mario Kart Tour یک هفته است که منتشر شده و تا به اینجای کار 90 میلیون نفر آن را بر روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کرده‌اند که هیچ عنوان موبایلی دیگری از سوی نینتندو حتی نمی‌تواند نزدیک به آن باشد.

اگرچه میزان دانلود صرفاً نمی‌تواند از تعداد بازیکنان فعال یا درآمد حکایت داشته باشد. به‌عنوان مثال می‌توان گفت که عده‌ای صرفاً برای اینکه ببینند بازی موبایلی جدید نینتندو چیست و چگونه است، این عنوان را دانلود کرده‌اند و شاید هیچ‌وقت دیگر سراغ آن نروند.

این نکته‌ی مهمی در خصوص عناوین موبایلی است. افراد بسیاری این عناوین را دانلود می‌کنند اما آیا به تجربه‌ی آن به‌طور مستمر ادامه خواهند داد و در آن پول خود را هزینه خواهند کرد؟ شاید واقعاً نینتندو یک بازی موفق و عظیم دیگر مثل Pokemon Go را عرضه کرده است. هنوز نمی‌توان قضاوت کرد اما بدون شک 90 میلیون دانلود رقم بزرگی است.

البته در نمودار بالا Pokemon Go را مشاهده نمی‌کنید از آنجا که نینتندو تنها 32 درصد از سهم شرکت Pokemon Company را در اختیار دارد و مالک کامل این بازی به حساب نمی‌آید. با این حال، Pokemon Go تنها به یک سوم Mario Kart Tour می‌رسد و 38.5 میلیون نفر Pokemon Go را در هفته‌ی اول انتشارش نصب کرده بودند. البته از آن زمان تاکنون به طرز قابل توجهی رشد کرده و برای سازندگانش درآمدزایی نموده است. این بازی تنها در ماه گذشته 110 میلیون دلار برای نینتندو و شرکت Pokemon Company به ارمغان آورد و این درحالی است که به‌طور کلی از زمان عرضه‌اش تاکنون 2.95 میلیارد دلار درآمدزایی کرده است!

بازی Mario Kart Tour فعلاً موفق شده است که 6 میلیون دلار درآمدزایی داشته باشد و راه درازی تا رسیدن به Pokemon Go دارد. این عنوان هم‌اکنون به‌صورت رایگان بر روی اپ استور و گوگل‌پلی در دسترس قرار دارد و برای تجربه‌ی آن صرفاً به یک حساب کاربری نینتندو نیاز دارید.

0
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن