ایکس باکسبازیپلی استیشنکامپیوتریکسب و کار

بازی Resident Evil Village ممکن است در آینده محتوای رایگان دریافت کند

امتیاز دهی

به نظر می‌رسد که شرکت کپکام قصد دارد حداقل بخشی از محتوای پیش روی بازی Resident Evil Village را به‌صورت رایگان به عرضه برساند.

با توجه برنامه‌ای که کپکام معمولاً برای عناوین Resident Evil در خصوص پشتیبانی پس از عرضه در پیش می‌گیرد، این موضوع که این شرکت هیچ برنامه‌ای جهت ارائه محتوای جدید برای بازی Resident Evil Village نداشت بسیار جای تعجب دارد. البته کپکام در E3 2021 رسماً اعلام کرد که به‌خاطر تقاضای شدید طرفدارن کار روی محتوای دانلودی برای این عنوان را آغاز کرده است.

واضح است که محتوای جدید در آن زمان در مراحل اولیه‌ی ساخت به سر می‌برد و منطقی است که خبری جدید درباره‌ی آن به انتشار نرسیده است. با این وجود، به نظر می‌رسد که اگرچه جزئیات برنامه‌ی کپکام برای پشتیبانی پس از عرضه‌ی بازی Resident Evil Village مشخص نیست، حداقل بخشی از آن رایگان خواهد بود.

«یویچی اگاوا»(Yoichi Egawa)، کارگردان و مدیر اجرایی بخش‌های توسعه‌ی کپکام طی گزارش مالی این شرکت برای سال 2021 اشاره کرده است که محتوای دانلودی رایگان برای بازی Resident Evil Village در دست توسعه دارد. اگاوا در خصوص برنامه‌های این شرکت در آینده چنین بیان داشته است:

ما مدیریت مشتری خود را به سمت جدیدترین ترندهای بازی‌ کردن و ترجیحات کاربران سوق خواهیم داد درحالی که همچنین با در نظر گرفتن وضعیت محتوای دانلودی رایگان برای عناوینی نظیر Monster Hunter Rise و Resident Evil Village، یک مدل کسب و کار را برای فعالیت‌های آنلاین توسعه می‌دهیم.

اشاره‌ی او به Monster Hunter Rise آنچنان مورد توجه قرار نمی‌گیرد از آنجا که این بازی همواره از زمان انتشارش تاکنون محتوای رایگان دریافت کرده است و سال آینده نیز یک گسترش‌دهنده‌ی پولی برای آن منتشر خواهد شد. اما باید توجه داشت که تنها باری که کپکام درباره‌ی محتوای دانلودی پیش روی بازی Resident Evil Village صحبت کرده بود، به E3 برمی‌گردد.

البته در حال حاضر مشخص نیست که این محتوای دانلودی دقیقاً چگونه و در چه مقیاسی بخواهد بود و در نتیجه نمی‌توان درباره‌ی رایگان بودن آن گمانه‌زنی کرد. ممکن است کپکام ضمن محتوای پولی، محتوای رایگانی را نیز برای طرفداران تدارک دیده باشد.

در هر صورت، باید منتظر ماند و دید که به‌زودی جزئیاتی در این باره به اشتراک گذاشته می‌شود یا خیر. Resident Evil Village که هم‌اکنون در دسترس پی‌سی، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سریز ایکس/سریز اس قرار دارد، موفق به فروش بیش از 5 میلیون نسخه در سراسر جهان شده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن