ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگیگیم

بازی The Witcher 4 در سال 2025 به انتشار نخواهد رسید

به نظر می‌آید که استودیوی «سی‌دی پراجکت رد» (CD Projekt Red) بازی The Witcher 4 را در آینده‌ی نه‌چندان دور به عرضه خواهد رساند.

شاید آنقدر که تصور می‌شود با عرضه‌ی بازی The Witcher 4 فاصله نداشته باشیم. استودیوی سی‌دی پراجکت رد در گذشته به معرفی زودهنگام بازی‌های خود و اختصاص زمانی بسیار طولانی به توسعه‌ی آن‌ها شناخته شده ولی همان‌طور که اخیراً در این باره صحبت کرده، به نظر می‌رسد که شیوه‌ی بازاریابی، توسعه و انتشار Cyberpunk 2077 که 8 سال قبل از انتشارش معرفی شده بود دیگر تکرار نخواهد شد. این استودیو از نسخه‌های دوم و سوم The Witcher دو سال قبل از عرضه رونمایی کرده بود که بیشتر مطابق یک عنوان AAA استاندارد است.

با توجه به Cyberpunk 2077 ممکن است عده‌ای این تصور در ذهنشان شکل بگیرد که استودیوی سی‌دی پراجکت رد زمان زیادی را صرف توسعه‌ی بازی‌ها می‌کند اما واقعیت این است که درحالی که این عنوان در سال 2012 معرفی شد، تا اواسط 2016 وارد مرحله‌ی پیش‌تولید نشده بود و توسعه‌ی آن با تیمی با اندازه‌ی قابل توجه حتی دیرتر آغاز شده بود. در عین حال، نسخه‌های دوم و سوم The Witcher هر کدام طی تقریباً 3 سال و نیم ساخته شدند.

سی‌دی پراجکت رد این هفته رسماً اعلام کرد که توسعه‌ی نسخه‌های جدید از Cyberpunk و The Witcher را از سال 2022 آغاز می‌کند. در این صورت، احتمالاً بازی The Witcher 4 در 2023 یا 2024 رونمایی و در 2025 یا 2026 روانه‌ی بازار می‌شود که این مشابه برنامه‌ی زمانی نسخه‌های قبلی آن است. در هر صورت چیزی که واضح و قطعی است این است که از این پس فاصله‌ی زیادی بین معرفی و عرضه مثل Cyberpunk 2077 وجود نخواهد داشت.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن