با کودکان بیش فعال چگونه رفتار کنیم! ( قسمت دوم )

کودک خود را در انجام کارهای منزل شرکت دهید:

هرروز و یا هفته‌ای یک‌بار، زمانی را مشخص کنید و تمام اعضای خانواده را در کارهای منزل شرکت دهید. این کارها می‌توانند شامل تمیز کردن اتاق خواب‌ها، مرتب کردن کمدها و یا رسیدگی به باغچه باشد. اگر تمام اعضای خانواده در تمیز کردن منزل شرکت کنند، همه از این کار لذت خواهند برد و در عین حال شما کودک خود را در فعالیتی مفید شرکت داده اید.

کودک خود را به کتاب خواندن تشویق کنید:

کودک خود را تشویق کنید تا کتاب بخواند و حتما برای آن‌ها کتاب‌هایی بخرید که موضوع آن‌ها برای‌شان جذاب است. می‌توانید در هنگام خرید کتاب، او را نیز همراه خود ببرید تا نظر خود را درباره کتاب بدهد و خودش آن‌ها را انتخاب کنند.

به یاد داشته باشید که برای کنار آمدن و رفتار با کودک بیش فعال خود، باید صبور باشید و قبل از هرچیزی، خود شما باید آرام باشید. اگر با کودک خود برای انجام کارهای مفید وقت بگذارید، به شما کمک خواهد کرد که رابطه ای خوب با کودک‌تان داشته باشید.

حتی اگر سن کودک شما پائین باشد نیز می‌توانید با او ارتباطی خوب برقرار کنید. به خاطر داشته باشید که ورزش کردن سبب می شود که آن‌ها تمرکز بیشتری داشته باشند و بطور صحیح و مفید از انرژی خود استفاده کنند. هنگامی که با یکدیگر وقت می‌گذرانید، کارهایی انجام دهید که هر دو شما به انجام دادن آن ها علاقه دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا