برترین اخبارزندگی هوشمندسلامت

با كودكان بيش فعال چگونه رفتار كنيم! ( قسمت اول )

امتیاز دهی

كنار آمدن با كودكان بيش فعال سخت است. اگر بتوانيد در عادات خود و فرزندان‌تان كوچك‌ترين تغييري را به وجود بياوريد، پس هم‌چنین مي‌توانيد كودك بيش فعال خود را تبديل به كودكي باهوش و متعادل كنيد. كنار آمدن و رفتار با كودكان بيش فعال، هم براي والدين و هم معلمان آن‌ها، چالشي سخت و دشوار است.

بعضی از كودكان به طور مادرزادي بيش فعال هستند، در حالي كه عده ديگري از آن‌ها، به دليل اين‌كه توجه لازم را از طرف پدر و مادر خود نمي‌بينند و در واقع كمبود محبت دارند، دچار بيش فعالي مي‌شوند و در واقع این رفتار آن‌ها به دلیل جلب توجه والدین‌شان است. با وجود اين‌كه مديريت و مهار كردن اين كودكان سخت است، اما والدين و معلمان آن‌ها، مي‌توانند اين‌كار را به خوبي انجام دهند. در پايين به نكاتي درباره چگونگي رفتار با كودكان بيش فعال اشاره خواهد شد:

به كودك خود كمك كنيد تا انعطاف پذير باشد:

به كودكان خود نظم و ترتيب را آموزش دهيد، اما در عين حال، با آن‌ها منعطف نيز باشيد. رابطه خود با فرزندتان را تنها در چارچوب قواعد و قانون‌ها قرار ندهيد. با كودك خود وقت بگذرانيد و بهتر است او را با خود به بيرون ببريد تا بطور كامل انرژي خود را تخليه كند و لذت ببرد.

توجه و دقت فرزند خود را به سمت مسير درست هدايت كنيد:

سعي كنيد كه تفكرات مثبت را در ذهن كودكان خود جاي دهيد. به او كمك كنيد تا خلاقيت خود را بيشتر كند و در فعاليت‌هايي شركت كند كه بتواند تمركز كردن را ياد بگيرد. به ياد داشته باشيد كه بايد انرژي كودك شما تخليه شود تا بتواند وارد مسيري درست شود.

راه هاي مختلف درمان را امتحان كنيد:

يوگا و مديتيشن به كودك شما كمك بسزايي مي‌كنند و باعث مي‌شوند كه عصبانيت و پرخاشگري آن‌ها كاهش يابد. هم‌چنين منجر مي‌شوند كه در فعاليت‌هاي مثبت، بيشتر تمركز كند و در نتیجه کودک شما به تدريج آرام خواهند شد. اگر شما آن‌ها را درگير فعاليت‌هاي مفيد و مثبت كنيد، به آن‌ها كمك خواهيد كرد كه در مسيري درست در زندگي قدم بردارند. به طور منظم كودك خود را به پياده‌روي ببريد.

محققان به اين نتيجه رسیده اند كه پياده روي منظم، قدرت تمركز كردن را در افراد افزايش مي‌دهد و به كودكان نيز كمك مي‌كند تا بيشتر تمركز داشته باشند. به كودكان خود ياد دهيد كه در مواقع عصبانيت و پرخاشگري، نفس عميق بكشند.

اگر بتوانيد اين كار را به كودكان خود آموزش دهيد، او ديگر خود و يا كودك ديگري را نمي‌زند و به كسي آسيب نمي‌رساند. به علاوه، نفس عميق اكسيژن بيشتري را به مغز مي‌رساند و همين مساله باعث مي‌شود كه كودك شما آرام شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن