بزرگترین معامله ال‌جی در ۶۹ سال گذشته با مبلغ ۱.۱ میلیارد یورو انجام شد

ال‌جی شرکت معتبر ZKW Group، سازنده چراغ خودرو را خریداری کرد.

هیئت مدیره ال‌جی الکترونیکس اعلام کرد که شرکت پیشگام در تولید سیستم‌‌های چراغ جلو و روشنایی خودرو در جهان به نام ZKW Group را طی معامله‌ای به ارزش ۱٫۱ میلیارد یورو به نام خود زده است. در این معامله تجاری، شرکت ال‌جی الکترونیکس ۷۰ درصد از سهم ZKW Group را خریده و ۳۰ درصد باقی مانده نیز توسط شرکت مادر LG Corp. خریداری شده است.

انتظار می‌رود این همکاری استراتژیک منجر به هم‌افزایی بیشتر دو شرکت برای پیشگامی در زمینه چراغ و روشنایی خودرو در بخش قطعات خودرو شود. دفتر مرکزی این شرکت پیشگام در فناوری در Wieselburg اتریش واقع شده است و علاوه بر بازارهای اروپا، در بازارهای چین، مکزیک و امریکا نیز حضور چشمگیری دارد.

این شرکت با درآمد ۱.۲۶ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۷ و رشد میانگین فروش سالانه به میزان ۲۰ درصد در پنج سال گذشته، با شرکت‌های خودروسازی معتبری چون آئودی، BMW، پورشه، Daimler و غیره کار می‌کند. خریداری شرکت ZKW بخش قطعات خودروی ال‌جی را کامل کرده و انتظار می‌رود سیستم چراغ خودرو پیشرفته نسبت به  مدل‌های سنتی رشد سریعتری  خواهند داشت.

شرکت ZKW که روی خودروهای پیشرفته و لوازم جانبی آنها تمرکز کرده است، می‌تواند از طریق شبکه فروش جهانی ال‌جی، حضور بسیار پر رنگ‌تری در بازار داشته باشد. با توجه به اینکه صنعت چراغ خودرو از مدل‌های سنتی هالوژنی به سمت مدل‌های LED و لیزری حرکت کرده است، ZKWدر موقعیت خوبی قرار گرفته و یکی از معدود شرکت‌هایی است که می‌تواند چراغ‌های matrix LED و لیزری تولید کند. شرکت ال‌جی و ZKW روی توسعه چراغ‌های هوشمند تمرکز می‌کنند. چراغ‌هایی که اطلاعات جمع‌آوری شده توسط سنسورهای مختلف از جمله دوربین‌های مخصوص رانندگی خودران و ارتباطات خودرو را با وضوح بالا به نمایش می‌گذارند.

مدیریت کنونی شرکت ZKW Group را الیور شوبرت بر عهده دارد که مسئول تمامی عملکردهای این گروه در کل دنیاست؛ شرکتی که بیش از ۹ هزار نفر پرسنل دارد. ال‌جی متعهد شده است که فرهنگ محیط کار و استقلال ZKW را همچنان گذشته حفظ کند. به ویژه این که تولید اتریش باید دست کم پنج سال آینده بدون تغییر باقی بماند.

آقای Jo Seong-jin  مدیر اجرایی شرکت ال‌جی می‌گوید: با این معامله ال‌جی یک فرصت رشد دیگر در حوزه قطعات خودرو فراهم کرده است. فرصتی که پتانسیل بسیار خوبی دارد. علاوه بر تقویت و توسعه محصولات شرکت ZKW ، تجربه ال‌جی در سطح جهانی و شبکه کسب و کار این شرکت، فرصت‌های بی‌شماری برای دو شرکت در زمینه خودروهای آینده فراهم می‌کند. فرصت‌هایی که یکی از آنها توسعه چراغ‌های هوشمند است.

شرکت قطعات خودروی ال‌جی، که روی کسب و کار ال‌جی در زمینه ساخت و توسعه قطعات مخصوص خودرو نظارت می‌کند، رشد فروش ۲۶ درصدی معادل ۳.۱۵ میلیارد دلار را در سال ۲۰۱۷ ثبت کرده است. ارزش صنعت چراغ خودرو از ۲۴.۵ میلیارد لار در سال گذشته به ۲۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد رسد. در این میان چراغ‌های جلو خودرو سهمی ۷۰ درصدی از این صنعت را در اختیار دارند. با این معامله، ال‌جی جایگاه خود به عنوان بازیکن اصلی در صنعت قطعات خودرو را محکم‌تر کرده و قصد دارد طیف محصولات خود در زمینه چراغ خودرو را از چراغ‌های کنار به دیگر لوازم جانبی نوری خودرو مثل چراغ‌های جلو توسعه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا