بهترین آنتی ویروس ها برای اندروید

بهترین آنتی ویروس ها برای اندروید

ایمن نگه داشتن گوشی اندرویدی خود بدون نرم افزار امنیتی و آنتی ویروس ها امکان پذیر است، اما برای بعضی افراد این امر کاملاً خطرناک است.

این امر به ویژه در صورتی صادق است که فایل‌های زیادی را از طریق ایمیل یا پلتفرم‌های پیام رسانی در تلفن خود باز کنید یا اگر  نسبت به انواع برنامه‌هایی که می‌خواهید نصب کنید، کمی بیش از حد آزاد هستید، حتی اگر از Play Store باشند.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که دستگاه اندرویدی شما در برابر این تهدیدها و سایر تهدیدها ایمن است، یک برنامه آنتی ویروس می‌تواند به شما کمک کند.

در واقع، مجموعه‌ای از موارد کاملاً رایگان در Google Play وجود دارد، اما می‌خواهید مطمئن شوید که امنیت را از یک شرکت شناخته شده و معتبر دریافت می‌کنید، چرا که تنها یک چیز بدتر از Pwn شدن توسط برنامه‌ای که از Google Play دانلود کرده‌اید وجود دارد: Pwn شدن توسط یک برنامه آنتی ویروسی که از Google Play دانلود کرده‌اید.

خوشبختانه برای ما، تقریباً هر آنتی‌ویروس‌ساز بزرگ یک برنامه اندرویدی با قابلیت حفظ امنیت دستگاه شما دارد و حتی بعضی از آن‌ها رایگان هستند.

منظور ما از رایگان واقعا رایگان است.

آزمایشی ۳۰ روزه رایگان نیست، اما در واقع رایگان تا زمانی که آن را در دستگاه خود دارید.

بعضی ممکن است ویژگی‌های محدودتری داشته باشند (که اغلب با رایگان جایگزین می‌شود)، اما اگر می‌خواهید دستگاه خود را بدون پرداخت هزینه اشتراکی که در غیر این صورت به آن نیاز ندارید، ایمن‌تر نگه دارید، اینها برنامه‌هایی هستند که ما در سیار نیوز توصیه می‌کنیم.

کدام آنتی ویروس ها برای اندروید رایگان هستند؟

Avira Security برای اندروید

انتخاب برتر ما Avira به چند دلیل است. اول، از هر ۲، AV-Test و A-V Comparatives امتیازهای برتر را دریافت می‌کند. از اولی، ۹۹.۹ درصد در حملات بلادرنگ و آزمایش‌های بدافزار گسترده در مارس ۲۰۲۲ به دست آورد. در A-V Comparatives Avira با استفاده از نزدیک به ۳۷۰۰ نمونه در بررسی امنیت موبایل ۲۰۲۱، ۱۰۰ درصد شناسایی شد.

Avira همچنین دارای تعداد بیشتری از ویژگی‌ها است. فراتر از اسکنر ویروس، ۱۰۰ مگابایت استفاده از VPN در روز، بعضی ویژگی‌های بهینه‌سازی ذخیره‌سازی، محافظت از هویت و مدیر مجوزها دارد.

در این نوشته مجموعه‌ای از ویژگی‌های خوب به همراه محافظت درجه ۱ است.

avira
avira

آنتی ویروس Bitdefender برای اندروید

اگر چیز بسیار ساده‌تری می‌خواهید که دارای رتبه‌بندی حفاظتی به همان اندازه باشد، به Bitdefender نگاه کنید. این شرکت مستقر در رومانی در واقع ۲ اپلیکیشن در پلی استور دارد. آن آنتی ویروس رایگان آن، Bitdefender است نه Bitdefender Mobile Security.

نسخه رایگان دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که می‌گوید: هنگامی که از تلفن خود درخواست می‌کنید، اسکن می‌کند. همچنین هنگام دانلود یک برنامه جدید، حداقل اسکن خودکار از Auto-Pilot وجود دارد. یک بردار حمله احتمالی برای گوشی های اندرویدی.

Bitdefender درصد صد درصد را از AV-Test برای حملات بلادرنگ و آزمایش‌های بدافزار گسترده برای مارس ۲۰۲۲ به دست آورد. همچنین از بررسی امنیت موبایل ۲۰۲۱ AV-Comparatives دارای رتبه تشخیص ۱۰۰ درصدی بود.

آنتی ویروس Bitdefender برای اندروید
آنتی ویروس Bitdefender برای اندروید

AVG آنتی ویروس رایگان برای Android

یکی دیگر از گزینه‌های برتر محافظت، AVG Antivirus & Security برای Android است. این آزمون از آزمون AV با ۱۰۰ درصد محافظت برای آزمایش‌های بدافزار در زمان واقعی و گسترده، امتیازات برتر را کسب کرده است. با این حال، در مقایسه با AV-Comparatives، میزان تشخیص ۹۹.۶ درصد بود که کمی مثبت کاذب بود. به همین دلیل است که ما آن را در اینجا در مکان سوم قرار می‌دهیم. نکته مهم دیگر این است که از تبلیغات شخصی برای پشتیبانی از آن استفاده می‌کند، در حالی که دیگران این کار را نمی‌کنند.

اگر Avast را که صاحب AVG است ترجیح می‌دهید، آن برنامه هم خوب است. این همان نمرات محافظت از AVG و تقریباً همان ویژگی را به صورت رایگان تنظیم کرده است.

AVG آنتی ویروس رایگان برای Android
AVG آنتی ویروس رایگان برای Android

Sophos برای موبایل رهگیری می‌کند

Sophos توسط Android توسط A-V مقایسه نشده است،چرا که این شرکت فقط یک امتیاز از آزمون AV را انتخاب کرد. AV-Test در مارس ۲۰۲۲ به دلیل حملات بدافزار در زمان واقعی، ۹۹.۸ درصد به آن داد. برای تست گسترده بدافزار، در عین حال، این آنتی ویروس، ۱۰۰ درصد درآمد کسب کرد.

برای ویژگی‌های مهم، Sophos موارد زیادی از جمله اسکن بدافزار برای برنامه‌ها و پرونده‌ها، مسدود کردن صفحه وب مخرب، یک چک کننده پیوند برای محافظت در برابر لینک‌های مخرب، اسکن شبکه Wi-Fi و یک مشاور حریم خصوصی را ارائه می‌دهد.

در حالی که نمره کمی پایین‌تر از سایر برنامه‌ها برای واکنش به موقع دارد‌، هنوز هم یک سرویس بسیار خوب است و از ویژگی‌های خوب زیادی برخوردار است. به علاوه، هیچ تبلیغی ندارد.

نحوه انتخاب یک آنتی ویروس رایگان برای اندروید

ما قبلاً به طور خلاصه به این موضوع توجه کرده‌ایم، اما شما همیشه باید آنتی ویروس خود را از یک شرکت امنیتی مشهور دریافت کنید. همچنین ایده خوبی است که ببینید شرکت‌های آزمایش شخص ثالث در گزارش‌های خود در مورد برنامه‌های مختلف اندرویدی چه می‌گویند.

پس از آن، شما باید ببینید که آیا شرکت در برنامه خود از تبلیغات استفاده می‌کند یا خیر و آیا با آن خوب هستید یا خیر. در آخر، ببینید آیا این ویژگی‌هایی را که به دنبال آن هستید، دارد یا خیر. تقریباً تمام ویژگی‌هایی که می‌توانید در یک برنامه رایگان انتظار داشته باشید مانند مواردی است که ما در اینجا برجسته کردیم.

آنتی ویروس‌ها چگونه تست می‌شوند؟

در ابتدا در واقع هر کدام از این آنتی ویروس ها نصب و اجرا می‌شود. همچنین با شرکت‌های آزمایش شخص ثالث مشورت شده تا مشخص شود چه نوع نمرات محافظت از برنامه‌ها را دریافت می‌کند. هر برنامه رایگان از فروشندگان عمده آنتی ویروس که فقط یک سرویس رایگان و یک کارآزمایی رایگان محدود بودند، فیلتر می‌شود. یک سرویس رایگان باید یک سرویس بلند مدت باشد که گزینه‌ای برای ارتقاء نسخه بهتر برنامه با اشتراک دارد.

برای کاربران اندرویدی صدها آنتی ویروس وجود دارد، اما این ۴ مورد نفر در صدر لیست شما قرار بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا