ایکس باکسپی اس 4سرگرمیکامپیوتر خانگیگیمنینتندو

بیش از 2 میلیارد توئیت درباره‌ی بازی‌های ویدئویی در سال گذشته منتشر شده است

بیش از 2 میلیارد توئیت درباره‌ی بازی‌های ویدئویی در سال گذشته منتشر شده و یکی از عناوین نینتندو بیشترین تعداد توئیت را به خود اختصاص داده است.

توئیتر پلتفرمی عالی برای بازیکنان است تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و به بحث بپردازند و جدیدترین اخبار بازی‌های ویدئویی را حتی از خود توسعه‌دهندگان و شخصیت‌های برجسته‌ی این صنعت دریافت کنند. و توئیتر به‌تازگی با پایان سال 2020 در بلاگ رسمی خود آمار جذابی را به اشتراک گذاشته است.

همان‌طور که مصرف بازی‌های ویدئویی و هزینه‌ی مصرف‌کنندگان برای آن در سال 2020 افزایش پیدا کرده، توئیت‌های مربوط به بازی‌ها نیز همین‌طور بوده‌اند. توئیتر اعلام کرده است برای اولین بار در تاریخ این شبکه‌ی اجتماعی، بیش از 2 میلیارد توئیت درباره‌ی بازی‌ها در یک سال به انتشار رسیده است. این رشدی 75 درصدی نسبت به تعداد توئیت‌های سال گذشته و همچنین رشدی 49 درصدی در تعداد افراد منحصر به فردی که توئیت کرده‌اند محسوب می‌شود. و با رویدادهایی متعددی که در سال 2021 برگزار خواهند شد، انتظار می‌رود که این رقم حتی بیشتر هم بشود.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، بیشترین تعداد توئیت متعلق به بازی Animal Crossing: New Horizons بوده و Final Fantasy (خصوصاً به‌خاطر Final Fantasy 7 Remake) و Fortnite ،Genshin Impact و Apex Legends بقیه‌ی لیست را تشکیل داده‌اند و در این بین، عناوینی موبایلی بوده‌اند که در غرب منتشر نشده‌اند یا آنچنان شناخته‌شده نیستند.

توئیتر همچنین کشورهایی را که بیشترین توئیت درباره‌ی بازی‌های ویدئویی از آن‌ها منتشر شده مشخص کرده که اولین جایگاه را ژاپن از آن خود کرده و پس از آن شاهد ایالات متحده‌ی آمریکا، کره، برزیل و تایلند هستیم. در بقیه‌ی لیست به ترتیب بریتانیا، فرانسه، هند، فیلیپین و اسپانیا قرار دارند.

همچنین همان‌طور که انتظار می‌رفت، رویداد The Game Awards 2020 بین تمامی رویدادهای سال 2020 بیشترین تعداد توئیت را به خود اختصاص داده است. TGA 2020 موفق شد به رکورد تازه‌ای در تعداد بازدید دست پیدا کند و در آن پروژه‌های بزرگی نظیر نسخه‌ی جدید Mass Effect و ریبوت Perfect Dark از استودیوی فرست پارتی مایکروسافت The Initiative معرفی شدند.

در آخر، بین شخصیت‌های گیمینگ بیشترین توئیت در مورد دو تولیدکننده‌ی محتوای اسپانیایی Ibai Llanos و elrubius منتشر شده است و پس از آن Jacksepticeye، Ninja و Pokimane در ادامه‌ی لیست پنج نفر اول جای می‌گیرند.

نظر شما راجع به آمار و ارقام توئیتر درمورد عرصه بازی‌های ویدئویی چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن