برترین اخبارتکنولوژینرم‌افزار

تبدیل لپ تاپ های قدیمی به یک Chromebook

امتیاز دهی

مطمینا برای شما هم پیش آمده که یک لپ تاپ جدید خریده و تصمیم دارید که لپ تاپ قدیمی خود را بفروشید، ببخشید یا اسقاط کنید. اما بخاطر دردسرهای فروش و ترس از دزدیدن اطلاعات روی آن،  این کار را نمیکنید. آیا میتوان به آن سیستم قدیمی جانی دوباره بخشید. نصب سیستم عاملی مشابه Chromium لینوکس با کمترین نیاز سخت افزاری و پیچیدگی بسیار کم میتواند بهترین انتخاب باشد. این سیستم عامل برای Chromebook ها طراحی شده که بخاطر سرعت بوت شدن خود امروزه بسیار مورد استفاده میباشد و کمتر کسی حاضر است بجای خرید آن یک لپ تاپ لینوکس بخرد. این سیستم عامل سریع، رایگان، ساده و مادام العمر است.

تجهیزات مورد نیاز:

نیاز سخت افزاری برای نصب این سیستم عبارت است از:

  • یک فلش مموری با حافظه حداقل 1 گیگابایت
  • یک فلش درایور راه انداز رایگان به نام Rufus که میتوانید مدل portable آن را دانلود کنید تا بدون نیاز به نصب اجرا شود
  • سیستم عامل Cub Linux که کاملا مشابه محیط سیستم عامل Chromium طراحی شده و یک تک فایل است که میتوانید دانلود کنید و در کنار درایور راه انداز استفاده کنید.

نحوه نصب برنامه:

نحوه راه اندازی این سیستم عامل بسیار ساده است حتی برای کسانی که تا کنون چنین کاری نکرده اند.

سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین | تبلیغات سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین
  • ابتدا فلش را به سیستم وصل کرده و فایل Rufus را اجرا کنید.
  • در پنجره باز شده، در فیلد Device (بالاترین فیلد موجود در پنجره)، مطمیین شوید اسم درایور فلش مورد نظر وجود داشته یاشد در غیر این صورت آن را انتخاب کنید.

  • گزینه Create a bootable image using انتخاب کرده و سپس روی دکمه کوچکی که تصویر یک سی دی دارد کلیک کرده و به مسیر فایل Cub Linux ISO که دانلود کردید رفته و آن را انتخاب کنید و دکمه Open را بزنید.
  • اگر دوست داشته باشید میتوانید در فیلد “New volume label” اسم مورد نظر خود را مثل Cub Linux تایپ نمایید.
  • دکمه Start را بزنید تا فلش درایور شما فرمت شده و سیستم عامل نصب گردد.

تنظیمات اولیه جهت راه اندازی:

و الان زمان این است که به امکانات لپتاپ خود دسترسی پیدا کنید. اصلامهم نیست که لپ تاپ شما در چه شرایطی قرار دارد و تا چه حد تحت تاثیر نرم افزارهای مخرب و ویروسهاست. فقط کافیست توسط فلش درایور سیستم خود را بوت کنید.

برای اینکار به بخش BIOS  رفته (برای اینکار  بر اساس نوع سیستم یکی ار دکمه هایF2, F9, F12  یا Delete key را بزنید) ودر تب boot گزینه removable device را در اولویت بالاتری از گزینهhard device  قرار دهید.

اجرا:

باور داشته باشی یا نه، میتوانی تنها با یک فلش مموری 1 گیگا بایتی از لپ تاپ قدیمی خود استفاده کنید. البته این انتخاب هم دارید که فرایند نصب را روی یکی از درایوهای اصلی لپ تاپ انجام دهید. طبیعی است این کار انتخاب هوشمندانه تری است، چون در این صورت میتوانی مطمین باشی همه برنامه ها همانطور که در سیستم عاملهای دیگر اجرا و یا نصب میشود در سیستم شما کار کند.

همچنین این قابلیت وجود دارد که سیستم عامل مزبور را در کنار یک سیستم عامل ویندوز بر روی لپتاپ خود نصب کنید و یا آن را بطور کامل جایگگزین سیستم عاملهای قبلی کنید.

برای دسترسی به فایلها و اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت cublinux.com  رجوع کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن