تشکیل کارگروه بازنگری اسناد نماتن یک و دو| دعوت از ذینفعان در بازنگری

«کاظم آیت‌اللهی» عضو شورای مرکزی و ناظر قرارداد اسناد نماتن ارائه مشاوره به مجری بازنگری اسناد را هدف ایجاد کارگروه بازنگری نماتن می‌داند.

به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، بروزرسانی اسناد مورد نیاز برای قراردادهای نرم‌افزاری و یا تولید، پشتیبانی و همچنین ارائه فهرست‌های نرم‌افزاری موضوعی است که سال‌های پیش با نام پروژه نماتن تهیه شد. سپری شدن بیش از ۱۵ سال از انتشار اسناد نماتن‌ها و تغییرات در تکنولوژی و متدولوژی‌های فنی به همراه تغییرات در قوانین حقوقی، بیمه‌ای، مالیاتی، آیین‌نامه های معاملاتی، امنیتی و… به عنوان ضروررت‌های بازنگری در اسناد نماتن‌های یک و دو عنوان شده است.

«کاظم آیت‌اللهی» مدیر کارگروه بازنگری اسناد نماتن و ناظر این قرارداد، درباره بروزرسانی اسناد نماتن توضیح می‌دهد: «برای این کار، سازمان نصر کشور یکی از بهترین مشاورهای این حوزه را انتخاب و قراردادی را به منظور برورسانی درست اسناد نماتن منعقد کرد».

آیت‌اللهی مشارکت ذینفعان را یکی از مهمترین اقدامات در بروزرسانی اسناد نماتن می‌داند: «ضرورت دارد همه ذینفعان در این مورد مشارکت داشته باشند. به همین منظور فراخوانی منتشر می‌شود تا امکان طرح نظرات مختلف مهیا شود. فراخوان‌ها دارای زمانبندی بوده و باید با شرایط و پیشرفت پروژه هماهنگی داشته باشد».

او درباره جزئیات فراخوان مشارکت ذینفعان در بروزرسانی اسناد نماتن می‌گوید: «فراخوان آماده و به زودی در پورتال سازمان نصر کشور و زیرپورتال‌ استان‌ها اعلام عمومی می‌شود. انتظار داریم همه افرادی که در نقش مجری، مشاور، پیاده‌ساز، پشتیبانی، فعالان بخش خصوصی و یا در نقش کارفرما و یا تنظیم‌گر و رگولاتوری ایفای نقش می‌کنند و به عبارتی همه ذینفعانی که در این حوزه فعالیت دارند در فراخوان شرکت کرده و با طرح نظر و ارائه پیشنهادهای خود، در بروزرسانی مطلوب اسناد نماتن مشارکت داشته باشند».

آیت‌اللهی با بیان این که طرح نظرها و پیشنهادها از راه پورتال سازمان نصر امکان‌پذیر است، درباره ترکیب و نقش کارگروه بازنگری اسناد نماتن بیان می‌کند: «همه مسئولان کمیسیون‌های نرم‌افزار و مرتبط با آن در این کارگروه حضور خواهند داشت؛ آنها پیام اعضا و مطالبات کمیسیون را به کارگروه انتقال می‌دهند. ما از مسئولان کمیسیون نرم‌افزار کشور و دیگر کمیسیون‌های نرم‌افزاری استان‌ها به ویژه استان تهران برای مشارکت در این موضوع دعوت کرده‌ایم. همچنین از دیگر فعالان مرتبط مانند کمیسیون استاندارد، مشاوران سال‌های قبل که روی موضوع نماتن فعالیت داشته و روی موضوع اشراف دارند، برای حضور در کارگروه دعوت شده است».

به گفته او هدف از ایجاد کارگروه بازنگری نماتن، ارائه مشاوره به مجری بازنگری اسناد نماتن است. آیت‌اللهی می‌گوید: «فعالیت کارگروه از هفته قبل آغاز شده و نخستین جلسه‌های آن نیز برگزار شده است. این کارگروه هر هفته نشست‌های لازم را برای بررسی روند انجام کار، مستندات اعلامی مشاور و همچنین جمع‌بندی پیشنهادهای ارائه شده به کارگروه و انتقال آن به مشاور، برگزار می‌کند».

گفتنی است سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به منظور بازنگری اسناد نماتن یک و دو با شرکت نرم‌افزاری گلستان قراردادی امضا کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا