تقسیم سود ۶۰۲۵ ریالی برای هر سهم همراه اول

در ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول، سود تقسیمی برای هر سهم ۶۰۲۵ ریال اعلام شد.
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول  صبح روز سه شنبه ۳۱ فروردین ماه با حضور بیش از ۹۲.۷ درصد سهامداران در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

 • سود ۶۰۲۵ ریالی هر سهم همراه اول
  براساس این گزارش، در مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول پس از سخنان رئیس مجمع و مدیرعامل و استماع گزارش حسابرس و نظرات سهامداران؛ در خصوص تعیین اعضای حقوقی هیأت مدیره، سود تقسیمی، روزنامه های کثیرالانتشار چاپ آگهی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد.

در جلسه مذکور پس از نظر خواهی از سهامداران حاضر و سخنان تعدادی از اعضای هیأت رئیسه، با توزیع ۹۵ درصد سود محقق شده موافقت، و برای هر سهم ۶۰۲۵ ریال سود در نظر گرفته و مقرر شد سود سهامداران حقیقی و حقوقی از ۱۵ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه واریز شود.

همچنین در ادامه این مراسم، انتخاب اعضای حقوقی هیأت مدیره و میزان پاداش و حق جلسه آن ها،  و نیز روزنامه برای چاپ آگهی های مجمع، همانند سال های گذشته تصویب شد.

در پایان مراسم، مقرر شد که اعضای حقوقی هیأت مدیره، نماینده حقیقی خود را در مهلت ۱۵ روزه برای تصدی پست هیأت مدیره معرفی کنند.

 • گزارش عملکرد هیأت مدیره
  در این مراسم، مهندس وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، گزارش جامعی از عملکرد سال ۹۴ شرکت به مجمع سهامداران ارائه کرد.
  صدوقی ضمن تبریک سال نو و یادآوری اینکه سال ۱۳۹۵ به سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گذاری شده است، اظهار داشت: امید است که در این سال با پشتکار و خلاقیت همکاران همراه اولی، بتوانیم سهمی در تحقق این شعار ایفا کنیم.
  وی افزود: خوشبختانه در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۴، براساس گزارشات ارائه شده از سوی حسابرس، همه گزارشات و اقدامات ما بدون هیچ بند خاصی، مطلوب و مورد قبول قرار گرفته و این مسأله با توجه به درآمد تقریباً ۹۰۰۰ میلیارد تومانی همراه اول در سال ۹۴ قابل توجه است.
  •    ضریب نفوذ ۸۰.۲ درصدی همراه اول
  مدیرعامل همراه اول ضمن تشریح دستاوردهای توسعه بازار و سبد محصولات این شرکت در سال ۹۴ تأکید کرد: از شروع فعالیت اپراتور اول تا سال ۹۴ در مجموع ۱۲۲ عنوان سرویس و در ۴ سال اخیر یعنی با تدوین استراتژی همراه نوین، به تنهایی ۸۸ عنوان سرویس به مشترکین عرضه شده است که عزم جدی همراه اول را نشان می دهد.
  وی افزود:  با جذب ۷ میلیون مشترک جدید در سال ۹۴، تعداد سیم کارت های واگذار شده همراه اول به ۷۷.۹ میلیون رسید.

مدیرعامل همراه اول خاطرنشان کرد: هم اکنون همراه اول ۵۹ درصد از کل سهم بازار سیمکارت های فعال در کشور را در دست دارد.

وی تصریح کرد: عدد ۵۹ درصد مربوط به VLR است. این در حالی است که براساس آماری که از ثبت نام یارانه ها بدست آمد حدود ۸۲ درصد ثبت نام کنندگان، همراه اول را به عنوان شماره اصلی خود به آن سازمان معرفی کرده اند.

صدوقی افزود: همچنین براساس اطلاعات برنامه ورزشی ۹۰، به طور میانگین ۶۰ الی ۶۴ درصد شرکت کنندگان در این برنامه همراه اولی هستند.

مهندس صدوقی  تصریح کرد: هم اکنون ضریب نفوذ همراه اول حدود ۸۰.۲ درصد است. همچنین همراه اول با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ کشور دنیا قرارداد رومینگ بین الملل دارد.
صدوقی ادامه داد: هم اکنون همراه اول از طریق ۱۲ روش، مشغول خدمت رسانی به مشترکین خود است. که در این بین ۶ کانال به صورت غیرحضوری است. در واقع،  این مسأله نشان دهنده دقت همکاران ما در ارائه سریعترین و کم هزینه ترین راه ها جهت خدمت رسانی به مشترکین است.

•     ۲۰ هزار سایت باند پهن تا پایان سال
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با اشاره به دستاوردهای فنی و توسعه شبکه این اپراتور گفت: در حال حاضر همراه اول دارای پوشش ۱۰۰ درصدی در شهرهای کشور، ۱۰۰ درصد در جزایر مسکونی و ۸۶.۹ درصدی در سطح روستاهای کشور است.
صدوقی افزود: همچنین در حال حاضر بیش از ۲۸ هزار کیلومتر از جاده های اصلی، بیش از ۶.۷ هزار کیلومتر از جاده های ریلی، بیش از ۲۰ هزار کیلومتر از جاده های فرعی(بین فرمانداری) و در مجموع بیش از ۷۰ هزار کیلومتر از جاده های کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه بوده که این مقدار حدود ۳ برابر پوشش جاده ای دیگر اپراتورهای تلفن همراه کشور است.

مدیرعامل همراه اول تصریح کرد: تا پایان سال ۹۴، همراه اول توانست با همت همکاران در ۴۷۰ شهر یعنی در حدود ۷۲۱۷ سایت موبایل باند پهن(۳G و ۴G) راه اندازی کند.

وی افزود: با نوسازی انجام شده در شبکه همراه اول در سال های گذشته، هم اکنون این اپراتور در بخش Core و سرویس، جوانترین شبکه موبایل کشور را دارد.

صدوقی خاطرنشان کرد: امید است تا پایان سال ۹۵ با نوسازی بخش رادیویی، جوانترین شبکه تلفن همراه کشور را داشته باشیم.

وی تأکید کرد: بناست در سال آینده با سرمایه گذاری بر روی راه اندازی سایت های موبایل باند پهن، چیزی حدود ۲۰ هزار سایت باند پهن را راه اندازی کنیم.

 • رشد ۱۴۴ برابری ترافیک دیتا در اسفند ۹۴

صدوقی در ادامه با اشاره به روند افزایش ترافیک دیتا به صورت ماهانه در سال ۹۴ گفت: مقایسه آمارهای مربوط به ترافیک دیتا در شبکه همراه اول نشان می دهد که ما در اسفند ۹۴، در مقایسه با ابتدای سال ۹۲، با رشد ۱۴۴ برابری ترافیک دیتا روبرو بودیم.

وی افزود: ما در سال ۹۲ با ۸۷ ترابایت ترافیک در شبکه روبرو بودیم، در حالی که در حال حاضر با ۱۲۵۶۹ ترابایت ترافیک روبرو هستیم.

 • رشد ۰.۵ درصدی EPS 
  همچنین در ادامه مدیرعامل همراه اول از درآمد ۹۷۰۴ میلیارد تومانی حاصل از سرمایه گذاری های تلفیقی گروه در سال ۹۴ خبرداد و گفت: سود خالص تلفیقی همراه اول در سال گذشته، ۲۵۵۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته، رشد را نشان می دهد.
  وی افزود: EPS  همراه اول نیز نسبت به سال قبل ۰.۵ رشد داشته و به ۶۳۴۳ ریال رسیده است.

صدوقی تصریح کرد: مقایسه آمارها نشان می دهد که نرخ بازدهی سهام همراه اول در سال ۹۴، ۴۱ درصد بوده است، در حالیکه در همین سال این میزان برای کل سازمان بورس اوراق بهادار، ۲۸ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: آمارهای مربوط به DPS نیز نشان می دهد که همراه اول در پایان سال ۹۳ در مقایسه با سال ۱۳۸۸، با رشد ۱۲۸ درصدی در این شاخص روبرو بوده است.
وی در ادامه با اشاره به پرداخت مبالغ پرداختی به دولت طی سال های گذشته اظهار داشت: همراه اول در سال ۱۳۹۴ بیش از ۵۱۶۵ میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده است که نسبت به سال ۸۸ (سال واگذاری به بخش خصوصی) رشد ۴۷۴ درصدی را نشان می دهد.

 • رتبه ۱۵ شفافیت و اطلاع رسانی در بورس

مدیرعامل همراه اول با اشاره به رتبه همراه اول در بورس از نظر شفافیت، اظهار داشت: همراه اول توانست از نظر «شفافیت اطلاع رسانی» در سال ۹۴ ، با کسب ۹۸ امتیاز در میان ۲۹۸ شرکت بورسی، رتبه ۱۵را کسب کند.

 • جایگاه نخست همراه اول در خاورمیانه
  صدوقی ضمن برشمردن دستاوردها و افتخارات همراه اول در سال ۹۴ به جایگاه این اپراتور در صنعت تلفن همراه اشاره کرد و گفت: همراه اول از نظر تعداد مشترک در کشور و خاورمیانه اول، در آسیای جنوبی(در بین ۱۵۸ اپراتور) هفتم و در دنیا(در بین ۱۰۰۳ اپراتور) ۲۴ است.
  همچنین وی با بیان اینکه طبق رتبه بندی ۱۰۰ شرکت برتر کشور (IMI-100) که در سال ۹۴ توسط سازمان مدیریت صنعتی انجام گرفته است، افزود: همراه اول تنها اپراتور تلفن همراه کشور در میان ۱۰ شرکت برتر از نظر ارزش بازار(رتبه ۲)، بیشترین سودآوری(رتبه ۵) و ارزش افزوده اقتصادی(رتبه ۱۰) بوده است.

صدوقی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ همراه اول موفق به کسب ۲۳ عنوان و افتخار از جمله «رتبه نخست اپراتوری درجشنواره فاوا برای دومین سال پیاپی »، «دریافت گواهینامه ملی حمایت ازحقوق مصرف کنندگان»، «دریافت تندیس دیموند از هشتمین کنفرانس مدیریت نظام توزیع و پخش کشور»، «دریافت تندیس زرین سرآمدی روابط عمومی»، «دریافت نشان ویژه روابط عمومی آنلاین ایران» و …  شده است.

مدیرعامل همراه اول ضمن اشاره به چشم انداز این شرکت در سال های آتی، اظهار داشت: در راستای تداوم برنامه تبدیل همراه اول به محبوبترین شرکت ایرانی در سال آتی، ۱۶ اولویت و ۱۸۳ پروژه تعریف شده که انشاا… با انجام آن ها گام های موثرتری در این زمینه بر خواهیم داشت.

وی افزود: در امتداد این برنامه، هم اکنون برنامه ای ۵ ساله با همکاری یک شرکت خارجی در حال تدوین است، که امید است با نهایی کردن آن بتوانیم گام های خود را موثرتر و محکم تر کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Search