بانک دویچه سنگاپور

تکمیل دادرسی پلتفرم توکنایز دارایی‌ها توسط بانک دویچه سنگاپور

پروژه DAMA که یک سیستم طراحی شده برای تسهیل مدیریت دارایی‌های دیجیتال است، از مرحله اثبات بانک دویچه سنگاپور با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش زیمانیوز، بانک دویچه سنگاپور (Deutsche Bank Singapore) با همکاری پلتفرم بلاکچین Memento، با موفقیت مرحله طرح اثبات پروژه DAMA (دسترسی به مدیریت دارایی‌های دیجیتال) را پشت سر گذاشتند. هدف از ارائه این پروژه، تسهیل مدیریت دارایی‌های دیجیتال در توکن‌های بهادار است.

شرکت‌های مدیریت دارایی با ایجاد یک صندوق و توکن منحصر به فرد آن، راهی مستقیم را برای تبدیل دارایی‌های فیات به دیجیتال راه‌اندازی می‌کنند. بنابراین سرمایه‌گذاران نهادی می‌توانند، با ارائه وثیقه، یک صندوق سرمایه‌گذاری با دسترسی راحت ایجاد کنند.

طی مراحل دادرسی این پروژه توسط دویچه، این بانک با کمک Memento Blockchain، ابتدا یک پلتفرم غیرمتمرکز مالی (De-Fi) را با یک توکن منحصر به فرد در شبکه اتریوم ایجاد کردند. با استفاده از این توکن، توسعه دهندگان این پلتفرم می‌توانند صاحب کیف پول را اعتبارسنجی کنند و بدون نیاز به اطلاعات شخصی‌شان، به سرمایه‌های موجود درا این پلتفرم دسترسی بدهند. در همین حال، یک مجری مورد اعتماد، همیشه اطلاعات شناخت مشتریان (KYC) را بررسی می‌کند. این توکن علاوه بر ایجاد دسترسی به اشخاص، می‌تواند قابلیت محدود سازی به سرویس‌ها هم داشته باشد. بنابراین اشخاصی که برای دسترسی به دارایی‌های پلتفرم ساخته شده واجد شرایط نباشند، توسط مشترکین محدود می‌شوند.

لازم به ذکر است که این پروژه از کیف پول متامسک در پلتفرم خود استفاده می‌کند. هدف از این کار تسهیل در دسترسی و کار با پروژه DAMA است. بانک دوچه اعلام کرده که در نظر دارد از این پروژه در سنگاپور استفاده کند؛ جایی که در حال حاضر ۱۱۰۰ شرکت دارایی ثبت شده با سرمایه ۳٫۳۶ تریلیون دلاری وجود دارد.

 

منبع: Cointelegraph

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا