اینترنتتکنولوژیموبایل

جست‌وجوی گوگل روی گوشی‌های هوشمند طراحی جدیدی دریافت می‌کند

بخش جست‌وجوی گوگل طراحی جدیدی را دریافت خواهد کرد که چگونگی نمایش نتایج را برای کاربر هرچه ساده‌تر و واضح‌تر خواهد ساخت.

گوگل طی مطلبی در بلاگ رسمی خود اعلام کرده است که طراحی جدیدی را روی بخش جست‌وجوی گوگل اعمال می‌کند. «ایلین چنگ» (Aileen Cheng) که که مدیریت پروسه‌ی طراحی جدید را بر عهده داشته چنین نوشته است:

ما می‌خواستیم که یک عقدم به عقب برگردیم و این بخش را کمی ساده‌تر کنیم تا افراد بتوانند سریع‌تر و راحت‌تر آن چیزی که دنبالش هستند را پیدا کنند.

در طراحی جدید جست‌وجوی گوگل، متون بزرگ‌تر و برجسته‌تر خواهند بود تا بررسی آن‌ها راحت‌تر باشد و فونت مخصوص گوگل را بیشتر مشاهده خواهید کرد. نتایج جست‌وجو عرض بیشتری از صفحه‌ی گوشی را به خود اختصاص خواهند داد و گوگل همچنین به این نکته اشاره کرده است که در طراحی جدید، از رنگ‌ها برای برجسته کردن اطلاعات مهم بدون اینکه باعث حواس‌پرتی شود، عمداً استفاده‌ی بیشتری می‌شود.

در ادامه مقایسه‌ی طراحی کنونی و طراحی جدید جست‌وجوی گوگل روی آیفون 12 مینی را مشاهده می‌کنید:

به نظر می‌رسد که گوگل در این طراحی جدید، اطلاعات بیشتری را در بالای صفحه قرار می‌دهد و از شلوغی‌های بصری می‌کاهد که امید است باعث بشود کاربران در سریع‌ترین زمان و به راحت‌ترین شیوه‌ی ممکن به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنند. این طراحی جدید طی چند روز آینده رسماً روی گوشی‌های هوشمند اعمال خواهد شد.

نظر شما درمورد طراحی جدید جست‌وجوی گوگل چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن