حضور برجسته QLEDهای سامسونگ در بازار جهانی

بازار جهانی تلویزیون امسال با رونق همراه بود. در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ تولیدکنندگان اصلی تلویزیون به دنبال جلب‌ نظر مشتریان بازار از طریق معرفی محصولات رده‌بالای خود بودند. در این میان شرکت سامسونگ الکترونیکس برترین تولیدکننده تلویزیون در ۱۱ سال گذشته، بار دیگر و با معرفی تلویزیون‌های QLED سری ۲۰۱۷ خود به دنبال پیشتازی در این بازار است.

در مطلب حاضر نگاهی داریم به فعالیت‌های این شرکت در حوزه تلویزیون که منجر به پیشتازی در این حوزه شد:

فراگیری تلویزیون‌های QLED در چین

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷، فروش تلویزیون‌های کوانتوم دات یک درصد کل بازار تلویزیون جهان را تشکیل می‌داد. اما در سه‌ماهه دوم، این سهم تا ۲.۴ درصد افزایش پیدا کرد. با معرفی سری ۲۰۱۷ تلویزیون‌های QLED سامسونگ، این روند فروش، افزایشی مجدد پیدا کرده و به سه درصد رسیده است.

در عین حال تلویزیون OLED که رقیب اصلی محصول سامسونگ محسوب می‌شود، تنها ۰.۳ درصد فروش سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ را تشکیل داده و در سه ماهه دوم نیز از یک درصد عبور نکرده است.

در واقع فروش تلویزیون‌های QLED تا چهار برابر بیشتر از OLED در سال جاری بوده است. با توجه به مزایای فناوری کوانتوم دات مانند کیفیت تصویر برتر، چرخه حیات طولانی‌تر و رنگ‌های دقیق‌تر در سطوح مختلف نور، انتظار می‌رود این ارقام باز هم افزایش پیدا کند.

فروش گسترده در آمریکا و اروپا

شرکت سامسونگ فروش تلویزیون‌های QLED خود را در ماه‌های فوریه و مارس در آمریکا و اروپا آغاز کرد و اکنون این شرکت آماده عرضه کل سری تلویزیون‌های QLED یعنی مدل‌های  ۵۵، ۶۵ و ۷۵ اینچی می‌شود. نرخ فروش هفتگی تلویزیون‌های QLED نیز در اواسط ماه اردیبهشت و در مقایسه با هفته‌های ابتدایی فروش‌های قبلی تا چهار برابر بیشتر شده است.

با عرضه محصول راهبردی QLED، اکنون سهم سامسونگ از بازار تلویزیون‌های رده‌بالا در آمریکا و اروپا تثبیت شده است. تا اوایل ماه اردیبهشت امسال، از هر دو تلویزیون فروخته شده در آمریکا، یکی محصول سامسونگ و با قیمتی برابر ۱۵۰۰ دلار یا بیشتر بوده است. این شرکت همچنین با سهمی حدود ۴۰ درصدی، پیشتاز بازار تلویزیون‌های رده‌بالای اروپاست.

بازارهای دیگر نیز واکنش مثبتی به تلویزیون‌های رده‌بالای سامسونگ داشتند. در سه ماهه اول، سامسونگ توانست سهم خود را از بازار تلویزیون‌های رده‌بالا در آمریکای لاتین، بخصوص مکزیک، به بالای نصف رسانده و فروشی بیش از ۶۰ درصد داشته باشد.

تلویزیون‌های QLED اثباتی بر موقعیت رده‌بالای سامسونگ در بازار

یون لی معاون مدیر بخش نمایشگرهای سامسونگ می‌گوید «تلویزیون QLED نه تنها کیفیت تصویر رده‌بالایی دارد، بلکه محصولی است که با زیبایی تمام سبک زندگی کاربر را در طراحی و کارکردهای خود منعکس می‌کند.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا