برترین اخبارتجهیزات همراهموبایل

حمله به آیفون باعث راه اندازی مجدد این گوشی می شود

امتیاز دهی

یک محقق امنیتی می گوید راه جدیدی برای آسیب زدن و حمله به آیفون و راه اندازی مجدد آن یافته است. وی می گوید این کار با چند خط کدنویسی ممکن است.

به گزارش زیمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، یک محقق امنیتی می گوید راه جدیدی برای آسیب زدن و حمله به آیفون و راه اندازی مجدد آن یافته است. وی می گوید این کار با چند خط کدنویسی ممکن است.صبری حدوشه با ارسال پیامی در حساب توئیتر خود اعلام کرده که تنها با 15 خط کدنویسی توانسته به این موفقیت دست یابد.

به گفته وی اگر فردی با استفاده از آیفون یا آی پد به وب سایتی که این 15 خط کدنویسی در آن گنجانده شده، مراجعه کند شاهد راه اندازی مجدد گوشی یا تبلت خود خواهد بود و نمی توان این فرایند را متوقف کرد.

دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال  دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال

افرادی که از سیستم عامل مک استفاده می کنند هم دچار چنین مشکلی می شوند و شاهد قفل شدن مرورگر سافاری در زمان باز کردن لینک های تازه خواهند بود.

کدنویسی یادشده با سواستفاده از ضعفی وب کیت موتور رندر وب سیستم عامل آی او اس انجام شده است. مدیریت تمامی زبانه های مرورگرها و برنامه ها و اپلیکیشن ها از طریق همین وب کیت انجام می شود و بررسی ها نشان می دهد مشکل یادشده در iOS 11.4.1 و حتی نسخه بتای iOS 12 وجود دارد. اپل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

مطالب مفید برای شما:  پروفایل کاربران اینستاگرام ساده تر می شود
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن