تکنولوژی

خداحافظی با آی پاد اپل

امتیاز دهی

خداحافظ آی پاد اپل ما از سال 2001 شما را دوست داشتیم و وقتی توانایی‌های موسیقی بسیار خاص شما از بین رفت، دلتنگ آن خواهیم شد.

در سیار نیوز بخوانید که چه بر سر آی پاد آمده است.

دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال  دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال

اپل در بیانیه‌ای مطبوعاتی که تاریخچه آی پاد را جشن می‌گیرد، کم و بیش اعلام کرده است که خط پخش موسیقی قابل حمل نمادین را متوقف می‌کند، اما همچنین مشخص می‌کند که DNA آن در انواع دیگر محصولات اپل، از جمله iPhone، iPad، Mac، هوم پاد و اپل واچ زنده است.

با این حال، این خط کلیدی است که آینده پخش کننده موسیقی نمادین را تثبیت می‌کند، آی پاد تاچ تا زمانی که ذخایر تمام می‌شود در دسترس خواهد بود.

اپل استور دیگر پیوند مستقیمی به آخرین نسخه باقیمانده آی‌پاد ارائه نمی‌کند (چیزی که هفته گذشته متوجه آن شدیم)، اما اگر «iPod Touch» را در فروشگاه اپل جستجو کنید، در صفحه iPod touch قرار خواهید گرفت. حتی در آنجا، بالای نام محصول، متن خاکستری، «While supplies lasts» وجود دارد.

اپل
اپل

بازسازی تاریخ موسیقی تسط آی پاد

هنگامی که اپل برای اولین بار آی پاد را در 23 اکتبر 2001 عرضه کرد، بر توانایی MP3 Music Player برای نگهداری 1000 آهنگ در جیب شما تاکید کرد. مکاشفه ‌ای که یک انقلاب قابل حمل به راه انداخت.

این اولین پخش کننده MP3 به طور گسترده موفق بود که منجر به تولید یک خط کامل از آی پاد (نانو، شافل، کلاسیک) و میلیون‌ها دستگاه فروخته شد (39 میلیون تا سال 2017).

با این حال، معرفی آیفون اپل در سال 2007، که ویژگی‌های آی پاد را با یک تلفن و یک دستگاه اطلاعاتی و سرگرمی شخصی و قابل حمل ترکیب می‌کرد، مطمئناً آغاز پایان خط بود.

همانطور که اپل در اطلاعیه امروز به صراحت اعلام کرده است، پایان نهایی عرضه آی پاد تاچ به معنای پایان آرزوهای اپل برای موسیقی نیست.

مطالب مفید برای شما:  مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

Greg Joswiak معاون اپل در بخش بازاریابی جهانی، در این اطلاعیه گفت: «امروز روح آی پاد زنده است. موسیقی همیشه بخشی از هسته اصلی ما در اپل بوده است و آوردن آن برای صدها میلیون کاربر به روشی که آی پاد انجام داد، شاید بیش از خود صنعت موسیقی تأثیر گذاشت. همچنین نحوه کشف، گوش دادن و به اشتراک‌گذاری موسیقی را دوباره تعریف کرد.»

پایان دادن به تولیدات آی پاد تاچ هم ممکن است از راه دیگری به نفع اپل باشد. این شرکت برای اکثر گجت‌های خود از جمله آی‌ پاد و آیفون از نظر تامین قطعات محدود است.

تولید نکردن آی‌ پاد دیگر ممکن است به روشن شدن مسیر برای قطعات موجود بیشتر در خطوطی که اپل به ساخت و فروش ادامه می‌دهد کمک کند.

افراد هنوز هم می‌توانند کالای کلکسیونری را با قیمت 199 دلار برای 32 گیگابایت (تا 399 دلار برای 256 گیگابایت) خریداری کنند، اما ما گمان می‌کنیم که برای مدت طولانی اینطور نخواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن