کسب و کارنرم‌افزار

خرید 2 پلتفرم مهم فناوری پادکست توسط اسپاتیفای

5/5 - (1 امتیاز)

اسپاتیفای در حال خرید 2 پلتفرم مهم فناوری پادکست است. این شرکت اعلام کرد که Chartable و Podsights را خریداری می‌کند.

به گزارش سیار نیوز، این 2 شرکت از برجسته‌ترین شرکت‌های بازاریابی پادکست و تخصیص تبلیغات هستند.

مبالغ معامله فاش نشده است، اما این اولین خرید بزرگی است که این شرکت در سال جاری در صف طولانی خریدهای صوتی انجام داده است.

این 2 پلتفرم مهم فناوری پادکست به پادکست‌ها و شبکه‌ها اجازه می‌دهند تا برچسب‌هایی را در برنامه‌های خود بگنجانند که برای ردیابی افرادی که به تبلیغی گوش داده‌اند و اینکه آیا با شنیدن آن اقدامی انجام داده‌اند، استفاده شود.

اسپاتیفای می‌گوید قصد دارد از فناوری Podsights در خارج از پادکست استفاده کند و آن را به گستره کامل پلتفرم اسپاتیفای، از جمله تبلیغات صوتی در موسیقی، تبلیغات ویدئویی و تبلیغات نمایشی برساند.

به نظر می رسد خرید Chartable بیشتر به سمت خود پادکست‌ها باشد تا تبلیغ کنندگان، به خصوص به دلیل فناوری آن مانند SmartLinks.

آیا خرید 2 پلتفرم مهم فناوری برای اسپاتیفای مهم است؟

اسپاتیفای می‌گوید: «این ابزارها باعث می‌شود تا ناشران بینش مخاطبان را به عمل تبدیل کنند و شنوندگان خود را گسترش و در نهایت کسب و کار خود را رشد دهند.»

این معامله به ویژه برای این شرکت بسیار مهم است چرا که تلاش می‌کند پلت فرم تبلیغاتی خود را به بهترین و قدرتمندترین در زمینه صوتی تبدیل کند.

اسپاتیفای اگر می‌خواهد همه از طریق بازارش تبلیغات بخرند، به نوعی فناوری نیاز دارد تا بهتر بفهمد چه کسی به آن تبلیغات گوش می‌دهد و بعد از شنیدن آنها چه می‌کند.

در عین حال، تجزیه و تحلیل‌های بازاریابی برای سازندگان نمایش که می‌خواهند مطمئن شوند بودجه خود را به خوبی خرج می‌کنند بسیار مهم است.

این معامله هم به سازندگان و هم به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند، 2 گروهی که Spotify به آنها نیاز دارد.

اسپاتیفای در سال‌های اخیر در حال خرید پادکست بوده است و این خریدها فناوری تبلیغات، کتاب‌های صوتی و استعدادهای خلاق برتر را شامل می‌شود.

سال گذشته، این شرکت Whooshkaa، Podz، Findaway و Locker Room را برای ارائه و تبلیغ محتوای صوتی گفتاری بیشتر خریداری کرد که پس از خرید پلتفرم اصلی تبلیغات پادکست Megaphone در اواخر سال 2020 بود.

در همان زمان، اسپاتیفای استعدادها و نمایش‌های بزرگی را برای اجرای تبلیغات، از جمله پادکست Joe Rogan، و همچنین Gimlet، Parcast، و The Ringer جذب کرده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن