داروهای هوشمند ایرانی

استارت آپ های ایرانی این روزها راه ورود به عرصه های مختلف را فرا گرفته اند و اخیرا نیز در زمینه دارو گام برمی دارند.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از خبرنگار کالا سودا، استار آپ های ایرانی امسال سال خوبی را تجربه می کنند و فرصت فعالیت برای آن ها در اکثر عرصه ها فراهم شده است. البته عرصه دارو یکی از آن هاست.

استارت آپ چیست؟

استفاده از تکنولوژی در راه اندازی کسب و کارهای نوپا را استارت آپ می نامند. این کسب و کار نوپا در اکثر زمینه ها می تواند تعریف شود اما اصل استارت آپ بودن آن استفاده از تکنولوژی است که در اکثر موارد به صورت ارایه نرم افزار یا اپلیکیشن نمود می یابد. در راه اندازی یک استارت آپ استفاده از اپلیکیشن معمولا بیش از استفاده از سخت افزار فناوری رسم شده است.

استارت آپ های ایرانی

در ایران استارت آپ ها امسال سال خوبی را پشت سر می گذارند و مورد حمایت مالی دولت قرار می گیرند. استارت آپ های ایرانی در زمینه های مختلف دست به ارایه اپلیکیشن پرداخته اند. در زمینه های صنعتی بیش از صنایع دیگر گام بر می دارند. استارت آپ های ایرانی تعداد زیادی دارند اما نزدیک به ۵۰۰ تای آن ها اخیرا در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ به شهروندان ایرانی و بازدیدکنندگان خارجی معرفی شدند.

استارت آپ دارویی

در گزارش فعلی به معرفی استارت آپی می پردازیم که در زمینه دارو فعالیت است. این فناوری ایرانی دست به تولید دارو نمی زند اما به شما در خوردن داروهایتان کمک می کند. استارت آپ داروچی موجب هوشمند شدن دارو شده و مصرف آن در زمان درست را به شما یادآوری می کند. این استارت آپ خدمات زیادی در زمینه دارو به بیماران ارایه می دهد به گونه ای که افراد می‌توانند با استفاده از آن، در هر لحظه از خدمات دارویی مختلف از جمله یادآوری زمان مصرف دارو، ارسال نسخه دارویی درب منزل، مشاوره آنلاین، خرید انواع محصولات مراقبتی و بهداشتی بهره‌مند شوند.

عملکرد داروچی

داروچی یا همان استارت آپ دارویی، از راه دانلود اپلیکیشن و پیامک یا ارسال تماس صوتی امکان دسترسی را برای علاقمندان فراهم می کند. این اپلیکیشن همچنین به بیمار کمک می کند تا برای یادآوری زمان مصرف دارو از صدای فرد خاصی مثلاً همسر یا فرزندش استفاده کند. اگر بیماران بخواهند از اپلیکیشن داروچی استفاده کنند که می توانند به گوگل پلی یا اپ استور سر بزنند. اگر هم بخواهند از قابلیت‌های آن از جمله پیامک یا تماس استفاده کنند با انتخاب گزینه برای هر تعدادی می‌توانند یادآوری دارو از طریق اپراتور سرویس گویا و یا پیامک را داشته باشند.

البته اپلیکیشن داروچی جامع تر از سیستم پیامکی آن است . این اپلیکیشن تمام موارد را در خود دارد اما سیستم پیامکی یا صوتی تنها با نوتفیکیشن به بیمار برای خوردن دارو سر وقت یادآوری می کند. استفاده از سیستم پیامک و صوت برای بیمارانی با سن بالا طراحی شده که اطلاعات کافی در خصوص دریافت اپلیکیشن و یا کار با آن را ندارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Search