اندرویدتکنولوژیسیستم عاملکسب و کارمخابراتموبایلهواوی

درآمد هواوی بیشترین سقوط تاریخ این شرکت را داشته است

امتیاز دهی

هواوی به‌تازگی از بزرگ‌ترین افت درآمد در بخش گوشی‌های هوشمند در طول تاریخ خود خبر داده است.

هواوی از بزرگ‌ترین افت درآمد در تاریخ خود طی نیمه‌ی اول ۲۰۲۱ خبر داده است. این شرکت افتی حدود ۳۰ درصدی تا ۳۲۰ میلیارد رنمینبی را تجربه کرده است.

این شرکت به دنبال تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا بر علیه آن، بخشی از کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود را به فروش رساند که به گفته‌ی تحلیل‌گران در این افت بی‌سابقه تاثیرگذار بوده است.

این تحریم‌ها باعث شده‌اند که خریداری قطعات و نرم‌افزارهایی که از فناوری ایالات متحده‌ی آمریکا بهره می‌برند برای هواوی دشوار بشود. هواوی همچنین به تاثیر کمبود جهانی تراشه بر روی کسب‌وکار خود اشاره کرده است.

درآمد حاصل از بخش لوازم الکترونیکی مصرفی هواوی که گوشی‌های هوشمند را نیز در برمی‌گیرد، افتی ۴۷ درصدی به خود دیده است.

پیش‌تر در سال جاری مدیر بخش دستگاه‌های مصرفی هواوی یعنی «ریچارد یو» (Richard Yu) هنگام عرضه‌ی گوشی هوشمند جدید این شرکت، نسبت به چالش‌هایی که این شرکت با آن‌ها مواجه است ابراز آگاهی کرد و از دشواری‌هایی که تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا برای این شرکت به وجود آورده است گفت.

این تحریم‌ها همچنین مانع کارکرد کامل دستگاه‌های هواوی با سیستم عامل اندروید از گوگل شده‌اند و این شرکت را به مسیری کشانده‌اند که سیستم عامل مخصوص خود با نام Harmony OS را گسترش بدهد.

علاوه بر این‌ها، کسب‌وکار تجهیزات مخابراتی هواوی کاهش درآمد را تجربه کرده است. سخن‌گوی این شرکت به رویترز گفته است که این به‌خاطر راه‌اندازی کُند اینترنت 5G در چین است.

با این حال، علی‌رغم تمام فشارهای ایالات متحده‌ی آمریکا جهت محروم‌ کردن هواوی از زیرساخت‌های 5G به‌خاطر نگرانی‌ بابت به خطر افتادن امنیت ملی خود، فروش در خارج از چین افزایش داشته است.

هواوی تمامی ادعاها مبنی بر اینکه تجهیزات آن خطر امنیتی دارند را تکذیب کرده و این ادعاها را نشات گرفته از انگیزه‌های سیاسی دانسته است.

ضمناً هواوی رشد کسب‌وکارهای منابع سازمانی و فناوری ابری را به خود دیده است. نهایتاً «اریک زو» (Eric Xu)، رئیس هیئت مدیره‌ی این شرکت طی بیانیه‌ای چنین اظهار داشته است:

هدف ما این است که همچنان پایدار بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن