پی اس 4

سونی از دشواری‌های عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 در پاندمی کرونا می‌گوید

مدیر عامل پلی‌استیشن از چالش‌ها و محدودیت‌های آماده‌سازی و عرضه‌ی کنسول نسل جدید خود پلی‌استیشن 5 طی پاندمی کرونا می‌گوید.

پلی‌استیشن 5 هم‌اکنون در سراسر جهان به عرضه رسیده و سونی آن را در میان پاندمی کرونا که بزرگ‌ترین پاندمی جهان طی یک قرن گذشته است، روانه‌ی بازار کرده است درحالی که عده‌ی بسیاری پیش‌بینی می‌کردند این شرکت و همچنین مایکروسافت نتوانند کنسول‌های خود را به موعد مقرر برسانند و مجبور بشوند عرضه‌ی آن‌ها را به 2021 موکول کنند.

«جیم رایان» (Jim Ryan)، مدیر عامل پلی‌استیشن طی مصاحبه TASS درباره‌ی دشواری‌های عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 در پاندمی کرونا صحبت کرده است. درحالی که او می‌گوید از اینکه این کنسول در موعد مقرر به عرضه رسیده خوشحال هستند، طی موج اولیه‌ی شیوع کرونا در آسیا پروسه‌ی تولید کنسول را مختل کرد دوره‌ی سخت و پر از فشاری را گذرانده‌اند.

دو احساس عمده‌ای که دارم، یکی خوشحالی به‌خاطر خوب پیش رفتن اوضاع و دیگری احساس آرامش است – ما این کار را طی سالی غیر معمول، عجیب و سخت انجام دادیم. یکی از چیزهایی که امسال یاد گرفته‌ام این است که دیگر عرضه‌ی کنسول بزرگ دیگری را طی یک پاندمی جهانی برنامه‌ریزی نخواهم کرد و به هیچ‌کس دیگری هم پیشنهاد نمی‌کنم. پروسه‌ی تولید دشوار و چالش‌برانگیز بوده وقتی هیچ‌کس نمی‌توانست در کارخانه‌ها در آسیا کار کند… قبل از اینکه تولید را آغاز کنیم، باید آماده‌سازی تولید را از راه دور از طریق دوربین انجام می‌دادیم. فقط چنین پروسه‌ای را برای دستگاهی مثل پلی‌استیشن 5 تصور کنید.

 مدل استاندارد و مدل دیجیتالی و بدون دیسک پلی‌استیشن 5 به ترتیب با قیمت 500 و 400 دلار هم‌اکنون در سراسر جهان در دسترس قرار دارند. سونی اعلام کرده است که انتظار دارد پی‌اس 5 فروشی 7 میلیون واحدی را در کمتر از 5 ماه تجربه کند که این بدین معنی است که باید حداقل عملکردی یکسان با پلی‌استیشن 4 طی بازه‌ی زمانی یکسان داشته باشد. همچنین از منظر بلند مدت فروش بیش از 100 میلیون را پیش‌بینی می‌کند. در هر صورت، حتی علی‌رغم تمام مشکلات و محدودیت‌هایی که طی چند ماه اخیر به‌خاطر پاندمی کرونا به وجود آمده است، انتظارات سونی آنچنان هم غیر ممکن به نظر نمی‌رسد.

نظر شما راجع به پلی‌استیشن 5 چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن