موبایل

دوربین گلکسی اس ۲۰ اولترا به‌ حالتی شبیه ‌به ماکرو مجهز می‌شود

سامسونگ به‌تازگی بروزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای دوربین گلکسی اس ۲۰ اولترا منتشر کرده که تصویربرداری از سوژه‌ها را در فاصله نزدیک راحت‌تر کرده است.

آخرین پرچم‌دار سامسونگ، گلکسی اس ۲۰ اولترا نام دارد که از زمان عرضه تا به امروز مشکلات زیادی برای دوربین آن گزارش شده است که سامسونگ نیز با بروزرسانی نرم‌افزاری سعی در برطرف کردن آن‌ها داشت. مجموعه دوربین قوی این گوشی هوشمند به سرکردگی یک حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی، می‌تواند بهتر از دیگر گوشی‌های این خانواده یعنی گلکسی اس ۲۰ و گلکسی اس ۲۰ پلاس، روی سوژه‌ها تمرکز کند و بزرگ‌نمایی را با کیفیت بیشتری ارائه دهد. اما این دوربین هنگام فوکوس روی سوژه‌های عملکرد ضعیف‌تری از خود نشان می‌داد که مربوط به طولانی بودن بیش از اندازه فاصله کانونی می‌شد.

سامسونگ این مشکل را نوعی محدودیت سخت‌افزاری می‌داند که نمی‌توان آن را با بروزرسانی نرم‌افزاری رفع کرد. اما این شرکت بی‌کار نمانده و یک بروزرسانی جدید منتشر کرده که قابلیتی جدید را به دوربین اضافه می‌کند. این ویژگی جدید عملکردی شبیه به دوربین‌های ماکرو از خود نشان می‌دهد.

نحوه عملکرد این ویژگی به‌گونه‌ای‌ست که اگر بعد از نصب بروزرسانی جدید بخواهید از سوژه‌ها در فاصله نزدیک تصویربرداری کنید و گوشی تشخیص دهد که از این فاصله نزدیک نمی‌تواند روی سوژه به‌خوبی فوکوس کند، گزینه‌ای روی صفحه ظاهر می‌شود که عبارت Use Close-Up Zoom را نمایش می‌دهد. توسط انتخاب این گزینه، دوربین سوژه را ۱.۵ برابر بزرگ‌تر خواهد کرد. این قابلیت باعث می‌شود دیگر نیازی نباشد تا گوشی را به سوژه نزدیک کنید.

چنین قابلیتی به معنای برخورداری گلکسی اس ۲۰ اولترا از حالت ماکرو نیست، بلکه سامسونگ با این ویژگی جدید تصویربرداری از فاصله نزدیک را به‌وسیله بزرگ‌نمایی ممکن کرده است. تا به امروز نیز کاربران گلکسی اس ۲۰ اولترا از همین طریق از سوژه موردنظر خود تصاویری از فاصله نزدیک تهیه کرده‌اند، پس حضور چنین گزینه‌ای زیاد کاربردی نخواهد بود. جز اینکه این گزینه ثبت تصاویر نمای نزدیک را ساده‌تر و سریع‌تر کرده است.

سامسونگ قصد دارد با فعال‌سازی این گزینه به کاربران یادآوری کند که برای گرفتن تصاویر با نمای نزدیک، به‌جای اینکه دوربین را به سوژه نزدیک کنند باید از قابلیت بزرگ‌نمایی استفاده کنند. قدرت بالای حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی باعث می‌شود حتی باوجود بزرگ‌نمایی ۱.۵ برابری نیز کیفیت و وضوح تصاویر عالی باشند.

0
منبع
sammobile
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن