جهانزندگی

از دیزنی‌لند به‌عنوان محلی برای واکسیناسیون کرونا استفاده خواهد شد

دیزنی‌لند یا به‌طور دقیق‌تر «دیزنی‌لند ریزورت» (Disneyland Resort) اولین پایگاه عمده برای واکسیناسیون کرونا در اورنج کانتیِ کالیفرنیا خواهد بود.

تا آخر این هفته هزاران فرد در دیزنی‌لند، «شادترین جای دنیا» واکسینه خواهند شد و این اولین محل از پنج محل مشابه در این منطقه خواهد بود. «هری سیدو» (Harry Sidhu)، شهردار آناهایم که دیزنی‌لند در آن واقع شده طی بیانیه‌ای چنین گفته است:

پاندمی کرونا طی یک سال گذشته بحران سلامت و اقتصاد در سراسر جهان را به دنبال داشته و با این پایگاه گسترده، ما بر هر دوی آن‌ها غلبه خواهیم کرد. هر واکسنی که در آناهایم تزریق می‌شود به نجات جان افراد و سرعت بخشیدن به بازگشایی و بازگشت شهرمان به حالت عادی کمک خواهد کرد.

جنوب کالیفرنیا با موجی از بستری‌ها و مرگ و میر کرونایی طی ماه گذشته مواجه شده و به کانون این پاندمی تبدیل شده است. تقریباً یک نفر از هر شش ساکن اورنج کانتی که طی هفت روز گذشته تست کرونا داده‌اند، نتیجه‌شان مثبت بوده است. این درحالی است که در لس آنجلس کانتی، یک نفر از هر پنج نفر مبتلا به کرونا هستند.

واکسینه شدن هر فرد به معنای یک نفر کمتر در معرض ابتلا به کرونا و یک قدم جلوتر به سمت ایمنی جمعی است و مقامات رسمی سراسر جهان از استادیوم‌ها و سایر زمین‌های گسترده‌ی عمومی برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون کرونا استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال، استادیم داجر در لس آنجلس انجام تست‌های کرونا را کنار خواهد گذاشت و تا روز جمعه شروع به واکسیناسیون خواهد کرد. هفت پایگاه واکسیناسیون در هفته‌ی جاری در بریتانیا راه‌اندازی شده‌اند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن