ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگی

راک‌استار گیمز احتمالاً باری دیگر به بازی GTA 6 اشاره داشته است

«راک‌استار گیمز» (Rockstar Games) حق اختراعی را در زمینه‌ی هوش مصنوعی ان‌پی‌سی‌ها به ثبت رسانده است که می‌تواند نشان از بازی GTA 6 باشد.

این دومین هفته‌ی متوالی است که شایعه‌ای را درباره‌ی بازی GTA 6 که می‌توان گفت قطعی است می‌شنویم. پس از شایعات هفته‌ی گذشته مبنی بر اینکه شخصیت اصلی این عنوان مونث خواهد بود، «تیک-تو» (Take-Two) در اوایل 2019 پرونده‌ی حق اختراعی را برای یک سیستم ان‌پی‌سی در یک دنیای جهان‌آزاد توسط راک‌استار گیمز به ثبت رسانده که نهایتاً در اکتبر گذشته مورد تایید و تصویب قرار گرفته و چند روز قبل، یکی از کاربران رددیت متوجه آن شده است.

این پرونده «سیستم و روش برای مسیریابی مجازی در یک محیط گیمینگ» نام گرفته و این عنوان نشان می‌دهد که هدف، گسترش و توسعه‌ی هوش مصنوعی ان‌پی‌سی‌های نسخه‌های قبلی GTA جهت خلق دنیایی واقع‌گرایانه است که محدودیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مانع آن نمی‌شوند. در این پرونده مشخصاً به الگوهای ترافیک برای تعداد بی‌شماری وسیله‌ی نقلیه اشاره شده و جالب‌تر از آن، گفته شده که هر ان‌پی‌سی ویژگی‌های متفاوتی در رانندگی را انتخاب می‌کند یا برای آن معین می‌شود.

علاوه بر تمام این‌ها، در این پرونده‌ی حق اختراع ذکر شده که سیستم مذکور برای یک بازی چندنفره‌ی آنلاین طراحی شده و به پردازش ابری جهت دور زدن محدودیت‌های سخت‌افزاری متکی است.

اگرچه مشخصاً نامی از بازی GTA 6 بُرده نشده، با توجه به توضیحات موجود و همچنین با توجه به اینکه طی چند ماه گذشته منابع مختلفی از در دست توسعه بودن این عنوان خبر داده‌اند، می‌توان احتمال قابل توجهی را در نظر گرفت برای اینکه این پرونده مرتبط با نسخه‌ی جدید به شدت مورد انتظار GTA باشد. همچنین طبق الگوی توسعه‌ی راک‌استار برای این سری طی 15 سال گذشته، چنین احتمالی به هیچ وجه بعید نیست.

از طرفی دیگر، درحالی که احتمالاً بازی GTA 6 جزو برنامه‌های راک‌استار قرار دارد، این استودیو پس از اعلام اولیه در ماه ژوئن دیگر جزئیاتی را از انتشار GTA V روی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس‌/ایکس‌باکس سریز اس به اشتراک نگذاشته است. از آنجا که هنوز مشخص نیست راک‌استار قصد دارد چه چیزی را به GTA V روی کنسول‌های نسل جدید اضافه کند، می‌توان احتمال داد که این سیستم جدید مذکور در پرونده‌ی حق اختراع مربوط به بخش یا قابلیت جدیدی از نسخه‌ی نسل جدید GTA V باشد که هنوز معرفی نشده است.

برخی از شایعات چند وقت اخیر خبر از این می‌دهند که بخش قابل ملاحظه‌ای از توسعه‌ی بازی GTA 6 طی شده و این درحالی است که بعضی شایعات و گزارشات دیگر حکایت از این دارند که این عنوان فاصله‌ی زیادی تا عرضه دارد. «جیسون شرایر» (Jason Schreier) و اینسایدر راک‌استار Yan2295 که هر دو منابع شناخته‌شده‌ای هستند، مدعی شده‌اند که نسخه‌ی جدید GTA در آینده‌ی نزدیک روانه‌ی بازار نخواهد شد و طرفداران باید همچنان منتظر بمانند.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن