اقتصادتکنولوژیکسب و کار

رسمی: وارث سامسونگ آزادی مشروط می‌گیرد

امتیاز دهی

وارث شرکت عظیم سامسونگ که در ماه ژانویه دوباره به زندان بازگردانده شده بود، به‌تازگی آزادی مشروط دریافت کرده است و به‌زودی از زندان آزاد می‌شود.

به گزارش Financial Times، «لی جی-یانگ» (Lee Jae-yong)، نایب رئیس سامسونگ که در غرب با نام «جی وای. لی» (Jay Y. Lee) شناخته می‌شود، به دنبال صدور حکم آزادی مشروط توسط وزارت دادگستری کره‌ی جنوبی، روز جمعه از زندان آزاد خواهد شد. این وارث میلیاردر سامسونگ با سن ۵۳ سال، ۶ ماه از حکم ۳۰ ساله‌‌ی زندان خود را به جرم رشوه‌ دادن به رئیس جمهور سابق کره‌ی جنوبی یعنی «پارک گون-هه» (Park Geun-hye) گذرانده است.

فرزند میلیاردرِ «لی کون-هی» (Lee Kun-hee)، رئیس هیئت مدیره‌ی بحث‌برانگیز سامسونگ که در ماه اکتبر گذشته در گذشت، اولین بار در سال 2017 با رسوایی‌ای که برای جانشینی او به بار آمد و در عزل رئیس جمهور کره‌ی جنوبی «پارک گون-هه» (Park Geun-hye) نقش داشت، به زندان فرستاده شد و یک سال از حکم پنچ ساله‌ی خود را گذارنده بود تا اینکه در سال 2019 حکم او مورد تجدید نظر قرار گرفت و نهایتاً آزاد شد. با این حال، وی در ژانویه‌ی گذشته به زندان بازگردانده شد.

لی جی-یانگ در ماه دسامبر یک عذرخواهی عمومی را ارائه داد و به گزارش بلومبرگ، «پارک بیم-کای» (Park Beom-kye)، وزیر دادگستری کره‌ی جنوبی در روز دوشنبه اظهار داشته است که رفتار وی در دوره‌ی حبس، افکار عمومی و تاثیر پاندمی کرونا روی اقتصاد، عواملی بوده‌اند که در صدور حکم آزادی مشروط برای لی نقش داشته‌اند.

در خصوص افکار عمومی باید گفت که Associated Press گزارش کرده است که نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که مردم کره‌ی جنوبی به علاوه‌ی مدیران کسب‌وکار و اعضای کابینه‌ی دولت این کشور با آزادی لی جی-یانگ از زندان موافق هستند. رئیس جمهور فعلی کره‌ی جنوبی یعنی «مون جه-این» (Moon Jae-in) تا به اینجا درباره‌ی آزادی نایب رئیس سامسونگ اظهار نظر نکرده اما از سوی دفتر او اعلام شده است که این تصمیم به عهده‌ی وزارت دادگستری است. حزب مون جه-این به دنبال جلب حمایت مردم تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه مارچ است و انتظار می‌رود که آزادی لی به نفع آن تمام شود. یک مشاور سیاسی به Associated Press گفته است که 5 میلیون نفر در کره‌ی جنوبی صاحب سهم در سامسونگ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن